Problem z szybkością łącza - dziwny zasięg

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
SomebodyNobody
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 maja 2015, o 14:45

Problem z szybkością łącza - dziwny zasięg

Post autor: SomebodyNobody »

Cześć!
Mam sporawy problem. Ostatnio (myślę, że już od kilku tygodni) mam problem z szybkością łącza. Download i upload są na baaardzo słabym poziomie.
Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie sytuacja jaka mnie spotyka... Zawsze u mnie miałem lekki problem z zasięgiem. Nie był najgorszy, lecz musiałem szukać miejsca w domu, gdzie pojawi mi się diódka LTE. Jednak gdy udało mi się takowe znaleźć - internet śmigał fajnie, download jak najbardziej zadowalający.
Od pewnego czasu niemalże w całym domu na jakiejkolwiek półce czy gdzieś wyżej pokazuje mi zasięg LTE. Ping jest dobry, ale szybkość łącza niewyobrażalnie mała i niestabilna.

Mój router to: GT-B3800 połączony z komputerem przez wi-fi

Moim zdaniem postawili odbiornik gdzieś koło mojego miasta, sporo osób się połączyło i występuje straszne przeciążenie, chociaż sam nie wiem czy to jest realne.
Może mieliście kiedyś taką sytuację? Wiecie co robić?
rlip
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:54

Re: Problem z szybkością łącza - dziwny zasięg

Post autor: rlip »

Żeby internet działał szybko i stabilnie zasięg musi być co najmniej średni, a stacja bazowa nieprzeciążona (jeśli masz Power LTE i skończył Ci się limit podstawowy to mogło dopaść Cię jeszcze ograniczenie prędkości w ramach FUP które plus różnie stosuje). Zasięg pewnie sprawdzisz po zalogowaniu się do routera, na mapie BTS zobacz gdzie masz nadajniki, a później zdecyduj czy kupić antenę zewnętrzną, czy zmienić standard przesyłu danych na HSPA+, czy operatora.
SomebodyNobody
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2015, o 14:45

Re: Problem z szybkością łącza - dziwny zasięg

Post autor: SomebodyNobody »

Zasięg jaki mi pokazuje to LTE. Zarówno diódki na routerze to ukazują, jak i informacja po zalogowaniu się do niego. Trochę dziwne, że przy nim czasami strona potrafi ładować się kilka minut. Nie posiadam Power LTE. Fakt, w poprzednim miesiącu pod koniec okresu rozliczeniowego skończył mi się limit, ale nie były to ogromne ilości pobranych materiałów (max około 20GB). W umowie podpisanej już dawno dawno, nie było o tym ani słowa, a z tego co wiem bez mojej zgody nie można jej od tak sobie zmieniać. Poza tym nigdy wcześniej (nawet w sytuacji gdy miesiąc wcześniej był wykorzystany limit) nie chodził ten internet tak wolno!
Widzę, że coraz więcej osób zakłada podobne tematy, w których skarżą się na wolny internet.
Mogę dodać, że w nocy internet chodzi sporo szybciej i stabilniej! Od czasu do czasu coś się może wydarzyć, ale szybkość jest dużo większa.
Czy taka wspaniała firma jak PLUS na prawdę nie może sobie poradzić z przeciążeniem? Te Wasze serwery są do dupy, nie dziwię się więc, że macie taką a nie inną opinię... A teraz proszę o odpowiedź tych Waszych cudownych specjalistów, na których zgodnie z 23 punktem regulaminu, pomoc możemy liczyć. Może przynajmniej ruszycie swoje tyłki i napiszecie co się obecnie z tym dzieje. Kiedy zamierzacie coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem z szybkością łącza - dziwny zasięg

Post autor: sl@w_es »

SomebodyNobody pisze:(...) A teraz proszę o odpowiedź tych Waszych cudownych specjalistów, na których zgodnie z 23 punktem regulaminu, pomoc możemy liczyć. (...)
Proszę czytać Regulamin PlusForum ze zrozumieniem; "cudowni specjaliści" mają swoje działy w których udzielają odpowiedzi.

Oprócz przytoczonego przez Ciebie pkt 23 są jeszcze 24 inne punkty, które wskazują w jaki sposób należy korzystać z FORUM m.in. pkt 1, 11, 16. Ty je łamiesz.
SomebodyNobody pisze:(...) Widzę, że coraz więcej osób zakłada podobne tematy, w których skarżą się na wolny internet. (...)
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Zablokowany