Modem ODU - problem z DynDNS i przekierowanie portów/IP

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
jakpol
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lis 2014, o 12:35

Modem ODU - problem z DynDNS i przekierowanie portów/IP

Post autor: jakpol »

Witam, mam modem ODU. Działa tak jak powinien. Ostatnio jednak chciałem udostępnić sieć wewnętrzną jako przekierowanie portów/IP i w tym celu ustawiłem DynDNS. Nie widzę jednak by adres IP odświeżał się w Dyndns, jak zaloguje się na dyndns.org to tam jest adres IP sprzed tygodnia, kiedy to sam ręcznie wymusiłem synchronizację. Czy mógłbym prosić o informacje dlaczego to się nie odświeża - TTL ustawiony na 1 godzinę.

Druga rzecz to przekierowanie portów z sieci wewnętrznej. Mam wrażenie że to nie działa, po ustawieniu (dodaniu) portu i IP komputera wewnątrz sieci nadal z zewnętrznej jest on niewidoczny. Ustawiałem takie coś bez problemy na modemach Lynksys, czy DLink, i robię tak samo. Co mam zrobić? Czy może ta usługa nie działa?

Czy ktoś to skonfigurował na ODU ? Może podzielić się spostrzeżeniami?

Pozdr, Kuba
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem ODU - problem z DynDNS i przekierowanie portów/IP

Post autor: mikiasa »

A dyndns to jeszcze działa ? Jeśli tak to w firmware na pewno jest stara wersja pod usługę kiedy była za free.
Oczywiście publiczny ip masz wykupiony w plusie?!


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
jakpol
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2014, o 12:35

Re: Modem ODU - problem z DynDNS i przekierowanie portów/IP

Post autor: jakpol »

A dlaczego ma nie działać? Skoro jest to zaimplementowane w soft'cie ODU to powinno działać. Moim zdaniem coś nie chodzi jednak.

Co do IP publicznego, to jeśli robię to przez Dyndns to nie muszę mieć publicznego IP, tak miałem w ADSL/Neostradzie i po to właśnie jest Dynamic DNS.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem ODU - problem z DynDNS i przekierowanie portów/IP

Post autor: mikiasa »

Jeśli nie rozumiesz idei dynamicznych DNSów to widzę, że z resztą wyjaśnień będzie jeszcze trudniej...
Dynamiczne DNSy służą aktualizacji pod przyjemną nazwą twoich zmiennych PUBLICZNYCH adresów IP a nie otwieraniu portów. Jeśli korzystasz z usługi Power LTE w Plusie to nie posiadasz takowego. Jesteś za NATem i nie połączysz się z żadnym portem w swojej sieci z zewnątrz (ADSL/TP nie blokuje portów i przydziela publiczne adresy).
Jeśli kupiłeś usługę w czerwcu to możesz przez BOK dokupić dynamiczny lub statyczny publiczny adres. Jeśli jesteś z innego okresu to pozostaje proteza z dodatkowym zewnętrznym VPNem.
jakpol
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2014, o 12:35

Re: Modem ODU - problem z DynDNS i przekierowanie portów/IP

Post autor: jakpol »

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem zarówno dynamiczne DNSy jak i przekierowanie z sieci wewnętrznej.

W Neostradzie nie miałem publiczego IP, a ustawiałem DynDNS tak by po zewnętrznym adresie dostać się do aktualnego adresu IP który miał mój router..i potem porzez port forwarding do IP za NAT mogłem ustawić przekierowanie. Czy dobrze rozumiem, że w Plusie do tego muszę mieć publiczny IP?
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem ODU - problem z DynDNS i przekierowanie portów/IP

Post autor: mikiasa »

Dlaczego w neostradzie nie miałeś piblicznego IP ? Zastrzegłeś to sobie ? Pytam bo standardowo wszyscy taki adres maja.

Tak. Dobrze rozumiesz. Musisz sobie wykupić taka usługę jeśli twój plan taryfowy na to pozwala.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
jakpol
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2014, o 12:35

Re: Modem ODU - problem z DynDNS i przekierowanie portów/IP

Post autor: jakpol »

Dzieki za odpowiedz.

Dziś się dowiedziałem ze Cyfrowy Polsat nie sprzedaje już Publicznego IP. Czy mógłbyś proszę napisać coś więcej o tej protezie z VPN, jak to zrobic?
ODPOWIEDZ