Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
jareks19
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 lip 2014, o 01:19

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: jareks19 »

Witam.
Ja mam LTE od czerwca i miałem problemy z obcinaniem transferu.
Sprawa się rozwiązała po napisaniu 2 reklamacji.
Teraz mam non stop 90Mb/s na 45Mb/s

http://www.speedtest.net/pl/results.php ... 4001&ria=0

Dodam ze plus za rekompensatę anulował mi płatności.
Więc wszystko zakończyło się ok.
strowger
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2014, o 21:14

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: strowger »

A możesz napisać w jaki sposób i co reklamowałeś?
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Gordek »

Niestety teraz wszystko wrzucają do jednego wora "FUP" i wszystkie reklamacje są odrzucane z informacją, że w przypadku niezgadzania się z decyzją można odwołać się do Sądu Administracyjnego.

IMO Tylko UKE lub UKOIK mogą coś zdziałać orzekając punkt o FUPie jako klauzulę niedozwoloną.
KazioR
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2014, o 11:28

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: KazioR »

Witam, z tego co czytam to osiągnięcia poprzedników w moim przypadku są rewelacyjne.
Posiadam od kilkunastu dni szczytowe osiągnięcie PLUSA internet LTE zakupiony w sieci PLUS - POWER LTE 25 GB router HUAWEI E 5373 ma to według konsultanta chodzić do 21,5 Mb/s na mojej wsi. W okresie próbnym biegało do 7 - 8 Mb/s więc uznałem niech będzie. Zakupione i uruchomione 23 września 2014 roku. Przez miesiąc mogę pobrać 25 GB danych w dniu dzisiejszym mam pobrane 12 GB czyli do 23 października jeszcze 13 GB. Jednak od kilku dni prędkość drastycznie spadła. Abonament za rewelacyjny internet wynosi 79,90 zł. Napisałem do BOK Plusa co się stało, że tak spadła prędkość :

"W celu umożliwienia wszystkim Abonentom ciągłości dostępu do sieci, Plus stosuje zasady Fair-Usage-Policy ("FUP"). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci. Pojemność sieci radiowej jest ograniczona i zależy z jednej strony od rodzaju technologii obsługiwanej przez daną stację bazową, z drugiej od wielkości łącza podpiętego do tej stacji. Duża liczba użytkowników stale podpiętych do danego sektora i przesyłających bardzo duże ilości danych może spowodować, że kolejny użytkownik, który będzie próbował skorzystać z usługi, nie będzie miał takiej możliwości. Plus chce zapewnić wszystkim swoim Klientom dostęp do usługi o satysfakcjonujących parametrach niezależnie od obciążenia spowodowanego przesyłaniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników.

W praktyce może to skutkować mniejszą prędkością wysyłania i odbierania danych.

W przypadku innych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu."


-----

No to mam problem właśnie wtedy kiedy ja kupiłem przez okres próbny działało a jak okres próbny się skończył przestało działać i spadło do 1 Mb/s bo teraz przełączyli dla innych klientów aby wszyscy mieli po równo. Napisałem po raz drugi i otrzymałem odpowiedź:

"nadesłane zapytanie przekazałem do odpowiedniego działu naszej sieci. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź."

Czyli zajmą się tym inni fachowcy, sprawdzam teraz i wynik przedstawiam poniżej coś podskoczyło - od kilku dni było ściąganie 0,5 - 1 Mb/s wysyłka 0,3 Mb/s.

Czekam na odpowiedź Plusa może to kara za to iż pobieram za mało z sieci?

Obrazek

http://www.speedtest.net/my-result/3835866553

Czy jest możliwe iż dane z routera mogą się różnić od posiadanych przez Plusa?

http://www.kazior5.com/router_23.jpg

Pozdrawiam serdecznie
KazioR
bob608
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 7 paź 2014, o 11:02

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: bob608 »

z tego co piszesz to masz do pobrania 25Gb a nie 25GB. pobrałeś już 10GB czyli 80Gb danych czyli limit przekroczony o 55Gb
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Fenio »

Limit jest zliczany w GB, nie ma co Gb do tego mieszać.
U mnie aktualnie jest pobranych i wysłanych 50GB, prędkość na poziomie pierwszego FUP czyli 10Mbps/3Mbps.
bob608
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 7 paź 2014, o 11:02

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: bob608 »

Fenio pisze:Limit jest zliczany w GB, nie ma co Gb do tego mieszać.
U mnie aktualnie jest pobranych i wysłanych 50GB, prędkość na poziomie pierwszego FUP czyli 10Mbps/3Mbps.
przepraszam za pomyłkę
masz rację
Awatar użytkownika
Lester
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 15 paź 2014, o 18:59

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Lester »

jareks19 pisze:Witam.
Ja mam LTE od czerwca i miałem problemy z obcinaniem transferu.
Sprawa się rozwiązała po napisaniu 2 reklamacji.
Teraz mam non stop 90Mb/s na 45Mb/s

http://www.speedtest.net/pl/results.php ... 4001&ria=0

Dodam ze plus za rekompensatę anulował mi płatności.
Więc wszystko zakończyło się ok.

A nie pisz głupot myślisz że Plus tak szybko by się podał bo pisałeś Reklamacje wiesz ile Ludzi piszę i nic z tego nie robią
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Fenio »

On nie pisze głupot, może tak mieć. Tyle tylko, że FUP nadal go obowiązuje i jeśli przekroczy tajemniczą granicę GB to dostanie lejek jak każdy inny, ale dopóki tej granicy nie przekroczy będzie miał bez limitu "non stop". :)

ps. Fatalnie czyta się Twoje posty. Bez znaków interpunkcyjnych, a do tego pełno błędów składni i błędnie pisane jednostki.
rodri
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 4 paź 2014, o 12:48

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: rodri »

Obrazek już myslałem że mnie przycieli a tu
bo nie rozumiem tego całego odu idu według niego mam już prawie 50gb w tę i nazad a póki co tyko sms że 80% wykorzystane
jak to jest zliczane to nie wiem ,alę cóz czekam na scięcie po ilu je dostanę
KazioR
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2014, o 11:28

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: KazioR »

Kontynuując swą opowieść z dnia 16.10 czekałem 8 dni nie uzyskawszy żadnej odpowiedzi na moje dwie interwencje rozpocząłem dalszą zabawę z Plusem poprzez BOK. Miła pani wszystko niby sprawdziła ale ona nie jest w stanie podać ile danych pozyskałem więc połączyła mnie z działem technicznym LTE. Wszystko konsultant sprawdził, nic nie przekroczyłem a do tego według jego zapewnień nie mam żadnych z ich strony ograniczeń. Nie potrafił jednak odpowiedzieć co jest przyczyną iż w okresie testu przez 7 dni miałem prędkość 7- 8 Mb/s a teraz w porywach jest 1 Mb/s. W luźnej lecz mam nadzieję jak zapewnia automat na początku "nagrywanej rozmowie" powiedziałem mu iż jest to praktyka w tej firmie na początku aby klienta złapać daje mu się to co może być na max w danej okolicy a jak połknął haczyk to mu daje się to co wszystkim. Prawie, że wypłakałem mu się w rękaw i powiedziałem 15 lat abonament, 3 telefony, TV SAT, przecież widzi co mam kupione w panelu klienta teraz od 23.09 LTE a z tego co widać umowa jest jednostronna ja mam płacić a oni według zasady "do 21 Gb" czyli zgodnie z naszym prawem oni są cacy a ja mam przecież internet. Nie wiem czy się wzruszył ale klepał po klawiaturze i powiedział iż składa reklamację do działu co odpowiada za nadajniki, aby sprawdzili ten nadajnik co z niego mam sygnał, znów mam czekać na odpowiedź.
mariobross23
Szalony PlusManiak
Posty: 210
Rejestracja: 29 lip 2014, o 11:30

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: mariobross23 »

W listopadzie jeszcze routera z szafy nie wyjąłem ale na pewno to nadrobię , nie odpuszczę tych GB. NIE będę oszczędzał internetu :D
Suchy_PL_
Prawie PlusManiak
Posty: 39
Rejestracja: 23 lip 2014, o 23:02

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Suchy_PL_ »

ja mam umowę od 18.06.2014 i zawsze co miesiąc wywalało mi profil LTE po 30gb czyli zero neta bo router na sztywno ustawiony na LTE....tel. do bok blokada karty i odblokowanie i wszystko wracało do normy .....do tego miesiąca ..łączny transfer to 300gb i lejek na 32kb/s .........czyli praktyczny brak neta......zaczynam żałować ,że nie poczekałem na konkurencje ...
Awatar użytkownika
noname2
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2014, o 00:06

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: noname2 »

Lejek przy abonamencie 30GB LTE BEZ LIMITU wygląda następująco:
Pierwszy miesiąc wygenerowałem 317GB, telewizja, gry – buło super
Drugi miesiąc nikt nie widział o co chodzi w Plusie na infolinii. Reklamacja
Trzeci. Dowiedziałem się o FUB i reklamacja.
Czwarty. Zacząłem prowadzić testy i za październik 2014 tak to wyszło:
Do ok 44GB prędkość 80MB/s
Od 44GB prędkość 20 MB/s
Od 60 GB prędkość 10 MB/s
Od 83 GB prędkość 5 MB/s
Od 101 GB prędkość 0,28 Mb/s i reklamacja .
Piąty – trwają testy ;p
To forum nie żyje lub giną niektóre tematy i posty. Polecam adresy:
http://digitalparadise.pl/lejek/
https://www.facebook.com/oszukaniplus?fref=ts
https://www.facebook.com/pluspowerltein ... em?fref=ts
http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title, ... aid=113da0
http://www.wiocha.pl/1169012
http://www.telepolis.pl/artykuly/power- ... 3,711.html

Komentarz pozostawiam wam.

Pozdrawiam Noname2
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Fenio »

Po październikowych zmianach nie ma sensu polecać tego linka, treść jest nieaktualna.
ODPOWIEDZ