Samsung Omnia - problem z transmisją danych

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Samsung Omnia - problem z transmisją danych

Post autor: mariusz9a »

Witam

Od pewnego czasu mam problem z Omnią podczas łączenia się z netem. Wygląda to następująco: jeśli podczas aktywnej sesji danych zasięg sieci zmieni się z HSDPA do EDGE, telefon nie chce wymieniać danych, tzn tak jakby transmisja danych się wieszała (nad znaczkiem transmisji znika E i pojawia się "x", a nad wskaźnikiem zasięgu po chwili wywala ikonę E na ikonę G). Telefon zaczyna ponownie wymieniać dane dopiero jak zasięg wskoczy z powrotem na HSDPA. Jeśli transmisja danych zacznie być przeprowadzana w EDGE to wszystko jest ok, działa gdy wskoczy na HSDPA, ale jeśli ponownie przerzuci telefon do EDGE to transmisja się blokuje. Jedynym wyjściem jest albo ustawienie telefonu sztywno na sieć 2G lub 3G (tyle że jadąc pociągiem często mnie przerzuca 2G <-> 3G, więc racjonalne jest jak już to ustawienie tylko 2G) albo gdy spadnie z 3G do 2G - ręczne rozłączenie sesji i połączenie ponownie już w sieci 2G (rozwiązanie beznadziejne bo wiąże się to z wyższą opłata za neta).

Zerowanie pełne urządzenia nie przyniosło żadnych rezultatów. Wgrywanie ROMu w warunkach domowych nie wchodzi w grę - zabraniają tego warunki gwarancji.

Czy ktoś wie co może być przyczyną blokowania się transmisji danych? Da się to w ogóle jakoś naprawić samemu? - nie bardzo mam czas oddawać telefon do serwisu, no ale jeśli nie będzie innego wyjścia to tak zrobię.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Postal
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 2 lis 2008, o 14:44
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Postal »

Napiszę tylko tyle, że u mnie też często skacze zasięg pomiędzy HSDPA a EDGE ale nie rozłącza mi transmisji. Nawet jak jest ten X nad zasięgiem.

A z innej beczki: jaki masz ROM mariusz9a?

Gwarancja gwarancją, w serwisie jak Ci padnie telefon to oni i tak od razu wgrywają nowy, swój ROM. Więc myślę, że się nie zorientują jaki był poprzedni. Oczywiście zależy to od tego czy oddajesz do serwisu w ogóle nie uruchamiający się telefon czy jeszcze działający ;)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Postal pisze:Napiszę tylko tyle, że u mnie też często skacze zasięg pomiędzy HSDPA a EDGE ale nie rozłącza mi transmisji. Nawet jak jest ten X nad zasięgiem.
Kiedyś też mi nie przerywało :-) Od kilku tygodni mi sie tak dzieje. Z początku myślałem że Plus się sypie, ale sprawdziłem na innym telefonie i problemu brak.
Postal pisze:A z innej beczki: jaki masz ROM mariusz9a?
CXHH6. Próbowałem aktualizacji na stronie Samsunga ( http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp ) ale jest brak aktualizacji dla mojej wersji softu (telefon kupiony pod koniec września, na innym portalu widzę że są nowsze wersje ROMu, więc nie rozumiem...).


Z tym serwisem to już sam nie wiem... Na gwarancji wyczytałem że nie mogę samodzielnie zmieniać oprogramowania telefonu :-/ Właśnie tez się zastanawiam czy oni w ogóle mogą to jakoś sprawdzić :-D Bo jak nie to mógłbym zaryzykować i wgrać ROM nowy, w dodatku nie brandowany.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Postal pisze:Oczywiście zależy to od tego czy oddajesz do serwisu w ogóle nie uruchamiający się telefon czy jeszcze działający ;)
wirus win32 dwa razy sprawił, że mój kolega nie mógł uruchomić swojego tela. Tylko to było na SE, ale myślę, że różnicy nie będzie. :-P ALe to taka zagrywka... trochę dziwaczna... :-P
Awatar użytkownika
Postal
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 2 lis 2008, o 14:44
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Postal »

Na temat Twojego problemu niestety nie znam odpowiedzi. Poszukaj może informacji na forum czysto związanym z Omnią. Nie wiem czy mogę tytaj podać linka do tego forum.

Co do ROM'u, to myślę że warto zmienić. Oczywiście do niczego nie namawiam. Z niebrandowanych szczerze polecam SAHJ3. Używałem go przez niecałe dwa miesiące i powiem tylko tyle, że bateria na nim trzyma bardzo długo. Trzy dni z rozmowami, sms'ami, muzyką spokojnie.

Ja teraz używam ROM'u RyM2D1, stworzonego przez znanego gościa w świecie Omnii ;) Jest to ROM robiony na podstawie SAHJ5 z dodaną Manilią i najnowszymi, niezbędnymi rzeczami. Oczywiście wywalono poprzednie wersje takich rzeczy jak GoogleMap, 'NET Framework, Flash'a i wiele innych. No i najważniejsze, po instalacji tego ROM'u zostaje nam na pamięci telefonu ponad 70 MB !

Manilia bardzo mi się spodobała więc jak dla mnie ROM idealny, czekam z niecierpliwością na kolejną aktualizację.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Zmiana ROMu kusi mnie od dawna, ale znając moje szczęście to padnie mi Omnia i gwarancja pójdzie się... Ech.. Korci mnie :-D
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Postal
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 2 lis 2008, o 14:44
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Postal »

Ja zmieniałem już dwa razy, ale rzeczywiście, operacja trochę ryzykowna. W czasie flashowania trzeba się tylko modlić by elektrownia prądu nie wyłączyła :-P
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Postal pisze:W czasie flashowania trzeba się tylko modlić by elektrownia prądu nie wyłączyła
Dlatego najlepiej używać laptopa ze sprawną baterią (moja padła :-/ ).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Ja od jakiegoś czasu nauczyłem się wreszcie rozsądnie obchodzić z akumulatorem :-)
a tak z ciekawości, mariusz9a, jakiej marki masz laptop? z doświadczenia wiem, że ogniwa w Fujitsu-Siemensach są beznadziejne...
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

pasqal pisze:a tak z ciekawości, mariusz9a, jakiej marki masz laptop?
HP. Ten laptop ma już ponad 2,5 roku także bateria miała pełne prawo się wykończyć a jakoś szkoda mi kasy na nową :-P
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

E, to z tego co wiem, to nie jest aż tak źle. Ciekawe, ile akku w moim ASUSie wytrzyma ;-) Jak już wspominałem, FS to jest po prostu tragedia. Strasznie szybko puszczają, nawet na samym początku nie są w stanie zapewnić dobrego zasilania.
Ale dobra, już koniec off-topa :-)
Jako że nie miałem do czynienia z Omnią, nie mogę się wypowiedzieć na jej temat... :roll:
And remember: respect is everything…
Piecu
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 26 lis 2008, o 12:29
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Piecu »

Na gwarancji wyczytałem że nie mogę samodzielnie zmieniać oprogramowania telefonu Właśnie tez się zastanawiam czy oni w ogóle mogą to jakoś sprawdzić
Jeżeli chodzi o naprawy gwarancyjne, to producent będzie próbował wszelkmi sposobami uniknąć tego :-P Po zmianie Product Code w Nokii na platformie BB5, wgranie nowego FW i powrót do macierzystego Product Code nie uchroni od utraty gwarancji. I gwarantuję Wam, że serwisanci od razu to zauważą.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Piecu pisze:I gwarantuję Wam, że serwisanci od razu to zauważą.
A jak w przypadku Samsunga? Bo wgranie nowego ROMu w warunkach domowych to żaden problem, ale jeśli mam przez to stracić gwarancję to sobie daruję i kiedyś jak znajdę czas to podrzucę telefon do serwisu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Piecu
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 26 lis 2008, o 12:29
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Piecu »

mariusz9a pisze:A jak w przypadku Samsunga?
Jeżeli wgranie nowego ROMu równa sie utracie gwarancji, to jestem pewny, że zostanie to zauważone.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Wgrałem nowy ROM (CXHL2) - jest to ROM z Plusa. Niestety problem nadal występuje ;-( Objawy te same co w pierwszym poście.

EDIT:
Poprzedni soft bardziej mi się podobał :-/ SMSy pisało sie w formie rozmowy (tak jak w komunikatorze) a teraz mam tak jak w telefonie :-/ Ma to olbrzymią wadę dla mnie - przyzwyczaiłem sie że widzę co pisaliśmy wcześniej :-/ Jednym słowem żałuję :-/ Problem nie znikł a ta wersja mniej mi się podoba :-/
Ostatnio zmieniony 11 lut 2009, o 17:04 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ