Nie moge aktywować pakietu sms

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

JohnnyBlunt pisze:(...) Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi? (...)
Moim zdaniem - moim, bo nie sprawdziłem tego w praktyce (nie piszę SMS-ów prawie w ogóle, a jeśli już, to kasę zabiera mi bezpośrednio z konta, bo nie opłaca mi się kupować pakietu dla paru SMS-ów - nie kupuje się browaru, żeby napić się piwa ;-) ) - możliwość aktywacji pakietu SMS-ów działa podobnie jak punkty karne za wykroczenia drogowe tzn. najstarszy uruchomiony pakiet "znika" z Twojego konta po 31 dniach od momentu aktywacji dając możliwość uruchomienia kolejnego pakietu.
Innymi słowy, jeśli uruchomiłeś już 5 pakietów na koncie, to kolejny możesz uruchomić po 31 dniach od chwili aktywacji tego najstarszego (nazwijmy go "pierwszym"), następny również po 31 dniach od momentu aktywacji najstarszego, czyli już "drugiego" z kolei pakietu itd.
Pakiet „500 SMS-ów w Plusie” jest pakietem odnawiającym się w cyklach 31 dniowych, ale to nie oznacza, że jeśli np. od 1 do 31 stycznia uruchomiłeś 5 pakietów, to 1 lutego będzie Ci przysługiwała nowa pula 5 pakietów. Pakiety będę przysługiwać Ci sukcesywnie, zgodnie z upływem kolejnych 31 dniowych okresów licząc od dnia aktywacji kolejnych pakietów.

Innego racjonalnego wytłumaczenia poza oczywiście jakąś awarią nie widzę.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: Jrv »

Dokładnie tak jak piszesz sl@w_es dlatego właśnie zapytałem o datę 4 lutego ponieważ dziś mija 31 doba od tego terminu - ale nawet jak np. 4.II o 20 był uruchomiony pakiet to kolejny dopiero dziś po godzinie 20 będzie można włączyć.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
JohnnyBlunt
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2012, o 08:16

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: JohnnyBlunt »

Tak, wartość była dodatnia, połączenia wychodzące były odblokowane.
Przeszło samo po 1 dniu. Znowu mogłem aktywować pakiet.
Teraz powtarza się ta sytuacja, nie mogę aktywować pakietu choć powinienem mieć jeszcze taką możliwość (wg moich zapisów).
Wartość konta to 5.05 zł, połączenia wychodzące są odblokowane, wykorzystałem 4 pakiety. Mam wrażenie, że to jakiś problem u Plusa, ponieważ rozmawiałem z koleżanką i miała taką samą sytuację jak ja teraz.

@Jvr
Możliwe, że jakiś pakiet był aktywowany w tym czasie. Jednak 17.02 minął termin, od którego mogłem aktywować nowe 5 pakietów.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: Jrv »

Nie spotkałem się z takim problemem po stronie plus. Zadzwoń na BOK i dowiesz się dokładnie kiedy pakiety były aktywowane.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
kaja
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2012, o 10:23

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: kaja »

Hej, mam taki problem że nie mogę ustawić SMS. ;/ Wczoraj skończył mi się pakiet i wyłączyłam go i chciałam na nowo ustawić, ale do dzisiaj nie mogę, poszłam nawet do Plusa i usłyszałam, że trzeba czekać. Wyłączałam i włączałam telefon, ale to też nic nie pomogło, ustawiłam sobie pakiet darmowe popołudnia i wieczory i ten pakiet od razu mogłam aktywować, a SMS do dzisiaj nie mogę i nie wiem dlaczego.
Pomożecie? :)
Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

"kaja", poczytaj wcześniejsze posty w tym wątku, do którego trafił Twój problem, a znajdziesz odpowiedź, jeśli nie, to użyj opcji Szukaj - temat był poruszany wielokrotnie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: Jrv »

Ja to proponuje założyć jakiś temat, który oprócz oczywistej nazwy w jednym poście będzie zawierał wyjaśnienie sprawy 500sms. Następnie zablokować i przykleić. Przecież obłędem jest to jak wiele pytań pada o jedną rzecz.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: ChuckyCiechanow »

Jrv pisze:Ja to proponuje założyć jakiś temat, który oprócz oczywistej nazwy w jednym poście będzie zawierał wyjaśnienie sprawy 500sms. Następnie zablokować i przykleić. Przecież obłędem jest to jak wiele pytań pada o jedną rzecz.
Z tym to racja, ale za pewne niewiele to by zmieniło...
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

ChuckyCiechanow pisze:
Jrv pisze:Ja to proponuje założyć jakiś temat, który oprócz oczywistej nazwy w jednym poście będzie zawierał wyjaśnienie sprawy 500sms. Następnie zablokować i przykleić. Przecież obłędem jest to jak wiele pytań pada o jedną rzecz.
Z tym to racja, ale za pewne niewiele to by zmieniło...
W pełni zgadzam się z "ChuckyCiechanow" ... Raczej na nic takie działanie by się nie przydało. W końcu na FORUM są już odpowiedzi na tego rodzaju "problemy", a mimo wszystko zdecydowana większość woli założyć nowy temat niż szukać odpowiedzi.

Przepraszam za post nie w temacie, ale ręce opadają, ciśnienie rośnie jak człowiek co chwilę czyta: SMS problem, Pakiety SMS itd. itp.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
darusiaaaaa97
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2012, o 21:20

Sms-y

Post autor: darusiaaaaa97 »

Witam, nie mogę ściągnąć pakiet 500 sms-ów w Mixplusie próbowałam kodami takimi jak *121*00*01# , *121*11*01# ale i tak się nie da pisze mi to samo Usługa niedostępna. Sprawdź: 1) czy masz wymagane środki (mam 50 zł na koncie) 2) czy usługa nie wyklucza się z inną usługą 3) czy spełnione są inne warunki w celu jej aktywacji . Niedawno normalnie tymi kodami ściągałam sms-y a teraz już sie nie da .
Co mam zrobić??
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Sms-y

Post autor: tomek »

darusiaaaaa97 pisze:Co mam zrobić??
Przenoszę do tematu z odpowiedzią. :roll:
http://plusforum.pl/search.php
wsz95
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2012, o 18:19

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: wsz95 »

Aktywowałam do tej pory dwa pakiety, dezaktywowałam ostatni (ten drugi) i teraz znowu to samo: nie mogę włączyć żadnego pakietu, a jestem pewna, że nie powinnam teraz czekać miesiąca, aż włączą mi się na nowo. Co robić?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

W tym temacie to już chyba wszystko zostało powiedziane (tu i w innych wątkach). Jeśli wszystko jest tak jak piszesz to spróbuj aktywować przez Plus Online.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
wsz95
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2012, o 18:19

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: wsz95 »

Prawda jest taka że gadacie tylko ogólnikami, żadna wasza metoda nie działa, prawda jest taka że plus robi nas w **u*a i zrobił cykliczne pakiety żeby zarabiać więcej a i tak pakiety nadal nie działają.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

wsz95 pisze:Prawda jest taka że gadacie tylko ogólnikami, żadna wasza metoda nie działa (...)
Trudno doradzać w szczegółach, kombinować mając do dyspozycji tylko ogólniki ... Zawsze jednak możesz zadzwonić do DOK-u i dowiedzieć się ile pakietów SMS uruchomiłaś już na swoim koncie w ciągu ostatnich 31 dni. Możesz także złożyć reklamację na niemożność uruchomienia pakietu SMS.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ