Faktura

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
Konrad97tl
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Faktura

Post autor: Konrad97tl »

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć kiedy mniej więcej przychodzi faktura. Sms-em już mi przyszła, ale chciałbym mieć na papierze ją. Termin zapłaty mam do 20.08 i chce wiedzieć czy przyjdzie mi z tydzień wcześniej czy przyjdzie mi w dzień zapłaty albo nawet po terminie czego bym nie chciał :)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Faktura

Post autor: luki »

Czas płatności za fakturę to 14 dni od wystawienia. Wobec tego została wystawiona 06.08, więc wysłana 6 albo 7 sierpnia. Dziś jest 09.08 więc pewnie zaraz powinna przyjść, zakładając, że nie masz włączonej faktury elektronicznej.
Konrad97tl
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Faktura

Post autor: Konrad97tl »

Nie, mam papierowa. W każdym razie dzięki. Mam nadzieje, że szybko przyjdzie :)
Dawid9216
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:13

Re: Faktura

Post autor: Dawid9216 »

Witam wszystkich serdecznie,

Otrzymałem swoją pierwszą fakturę: Mam swój numer konta do wpłat Nazwa odbiorcy to
POLKOMTEL SP. Z O.O.
UL. POSTÊPU 3
02-676 WARSZAWA
Tylko moje pytanie brzmi: Czy należy coś wpisywać w tytule przelewu,jeśli tak to co?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Faktura

Post autor: sl@w_es »

"Dawid9216",
jeśli w tytule przelewu pozostawisz puste pole to bank nie przyjmie czegoś takiego do realizacji; zawsze musi być "coś" wpisane (niekoniecznie związane z przelewem, opłacaną fakturą czy odbiorcą środków).
Ja w tytule przelewu wpisuję: FAKTURA VAT NR xxxxxxxxxxx. Dane te znajdują się z reguły w nagłówku opłacanej faktury i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby kasa nie dotarła, bo póki co liczy się tylko nr konta, a nie inne wpisy na druku przelewu.
Jednak wpisując to co napisałem wyżej mam czarno na białym co opłaciłem.
Oczywiście to co opisałem to nie przykład z Plusa, bo tu korzystam z Polecenia zapłaty, więc kasa pobierana jest automatycznie z mojego konta - opis dotyczy opłaty innych faktur.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ