Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Gabriel12 »

Witam mam pytanie co do planowanych modernizacji bts-ów w Bieszczadach:
1. Muczne Dz. Nr 64 (czy w ogóle taki bts istnieje?)
2. Ustrzyki Górne 21, maszt SG
3. Dwernik TSR Zatwarnica, g.Wierszek
4. Polany Dz. Nr 217 (czy w ogóle taki bts istnieje?)
5. Męcina Wielka Dz. Nr 8/27
6. Jabłonki dz. 40/83 czy dodanie UMTS900 zostało zakończone? i czy są na obecna chwile przewidziane dla niej modernizacje?
7. Cisna nr. dz. 178/2 rozumem że plany dołożenia do nie jej LTE1800 są aktualne co do czerwca?
Czy przewidujecie jakiś nowy bts w Bieszczadach w najbliższym czasie?
Kiedy powstał dany bts(Emilianów nr. dz. 94/1 94/3) bo z ciekawości powiem że zawsze był tam problem z zasięgiem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam :-D
MartaMarciniak
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 12 lis 2016, o 15:17

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: MartaMarciniak »

Rakoniewice - Plus ma tutaj dwa maszty, pierwszy to 33854, drugi stoi przy wylocie na Poznań ale są na nim tylko anteny radioliniowe, masz jest bardzo wysoki, z mojego Rostarzewa gdzie są problemy z zasięgiem bardzo dobrze go widać.
Może warto pomyśleć nad dołożeniem do tego masztu pozostałych anten i uczynić z niego normalnej stacji bazowej.
To ten maszt: https://www.google.pl/maps/@52.1473412, ... 312!8i6656
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 385
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomi81 »

Witajcie,

Parę tygodni temu napisałem sugestię aby na stacji BT13240 dodać także pasmo zasięgowe (U900/LTE800). Świąteczny pobyt w tych stronach pokazał, iż bez wykonania w/w czynności o użytecznym zasięgu indoor (parter domów jednorodzinnych) w obrębie ulic Juranda, Naftowa, Kmicica, Zagłoby, Mokra (Białystok) można tylko pomarzyć. O ile w przypadku 1 piętra w/w stacja zapewnia zasięg LTE w paśmie 1800 na poziomie -110 - -115 dBm (transfery ok 10 - 15 Mbps), o tyle schodząc na parter (nie mówiąc o piwnicy) spadamy do U900 (sporadycznie LTE800) ze stacji BT11153, przy którym mamy connection time out (w przypadku voice jesteśmy poza zasięgiem). Stacja BT13035 (pomimo dużo bliższej lokalizacji), ze względu na ustawienie sektorów jest niewidoczna w żadnym paśmie (wskazany wyżej obszar znajduje się pomiędzy sektorami). Po "drodze" dostępna jest jeszcze stacja BT14472 (przynajmniej z U900), która także jest niewidoczna. Prośba o skierowanie sprawy do techników/planistów i dodanie pasm zasięgowych na stacji BT13240 - bez tego nic się na tym obszarze nie zmieni (ewentualnie można pomyśleć o dodaniu 4 sektora na stacji BT13035 i skierowaniu go na w/w obszar, jednak to chyba nie jest w Plusie praktykowane).
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

kalah2001, w 2 kwartale bieżącego roku planujemy dodanie U900.

mati321, w zeszłym miesiącu dodaliśmy U2100. Dostępne jest też LTE1800.

Flash999, na stacjach BT11660 (Lipsk) i BT11954 (Bargłów) planujemy dodanie LTE1800 w 3 kwartale.

puszeq, w gminie Konopnica brak planów.

Gabriel12
Ustrzyki Górne - brak planów. Dostępne są GSM i U2100.
Dwernik TSR Zatwarnica, g.Wierszek - brak planów. Dostępny GSM.
Muczne, Polany, Męcina Wielka - nie ma aktywnej stacji.
Jabłonki - przesunięte na 3 kwartał.
Cisna bez zmian.
Aktualnie nie ma w planach budowy całkiem nowych stacji.
Podaj proszę numer BTS-a w Emilianowie.

MartaMarciniak, aktualnie planowana modernizacja w tej okolicy to dodanie GSM i U900 na stacji BT32320 w 2 kwartale bieżącego roku.

tomi81, planujemy dodanie w 3 kwartale LTE2600 na stacji BT13240. Aktualnie jest GSM, U2100 i LTE1800. U900 i LTE800 aktualnie nie są planowane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 385
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomi81 »

Daniel - dzięki za informację, nie mniej skoro LTE1800 nie daje rady, to LTE2600 tym bardziej. Przekaż tą sugestię, proszę, do działu planowania - bez dodania pasma zasięgowego (U900/LTE800) dalej sieć nie umożliwi na tym obszarze (indoor) korzystania z usług.
momo
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 14:08

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: momo »

Witam, chciałbym się dowiedzieć na jakich pasmach mogę odbierać HSDPA i LTE w miejscowości Kawcze, Dretyń i Pustowo. W woj. pomorskim.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

tomi81, sugestia została przekazana.

momo.
Kawcze - GSM, U900, LTE800.
Dretyń - GSM, U900, LTE800.
Pustowo - GSM, U900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
drozdzu
Starszy Plusmaniak
Posty: 199
Rejestracja: 27 cze 2011, o 11:30

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: drozdzu »

Szybkie pytanie Sosnowiec Hubala Dobrzańskiego kiedy odpalenie stacji ??? Która stoi uzbrojona w sprzęt czy jakieś kolejne nowe stacje planujecie w Sosnowcu ??? Pozdrawiam
przemekamag
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 14:50

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: przemekamag »

Szanowni Państwo,

chciałbym zapytać o zasięg w miejscowości Makowiec i Maków (woj. mazowieckie). Nie marzę o LTE ale podstawowy zasięg do rozmów jest niemal zerowy, chociaż mapy wskazują, ze powinien być przynajmniej 3G. Czy w tej lokalizacji planowane są maszty? Swoje ma TMPL i P4.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

przemekamag, nowe stacje nie są planowane w tej okolicy. Zasięg GSM powinna zapewniać stacja BT11210, która znajduje się ok. 4 km na południe w Skaryczewie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ketton
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 22:06

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ketton »

Witam :-) .
Mam problem w mojej okolicy z odpowiednim zrzucaniem rozmów z LTE-->3G-->2G. Otóż za każdym razem przy połączeniach wychodzących i przychodzących telefon przełącza się od razu w tryb LTE-->2G z pominięciem trybu 3G. Dzieje się tak niezależnie od pory dnia. Bardzo zależy mi na HD Voice, które pięknie działa w Plusie, ale tylko kiedy ręcznie ustawię w telefonie tryb 3G. Niestety inni znajomi w tej samej lokalizacji, mają w innych sieciach rozmowy w HD bez kombinowania. Trochę to irytuje... :oops:
Kręcę się trochę po najbliższej okolicy i problem dotyczy co najmniej kilku nadajników, chociaż wiadomo, najbardziej zależy mi na tym, który znajduje się w mojej miejscowości.

Dlatego zwracam się z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji i ewentualne sprawdzenie i zmianę konfiguracji CSFB. Oto stacje na, których zauważyłem w/w problem. Ta w mojej miejscowości; BT11317 i pozostałe, gdzie problem występował; BT12746, BT10217. I jeszcze nawet na całym terenie Tomaszowa Lubelskiego, gdzie Plus ma trzy maszty, ani razu nie było rozmowy w 3G podczas automatycznej konfiguracji telefonu. Sprawdziłem to wszystko na dwóch telefonach i na obydwu jest to samo. Kierując się w stronę Zamościa i w samym mieście, wszystko działa już jak należy. :-D
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Czy mogę prosić o liczbę sektorów w pasmach LTE na stacji: 33536 Góra Śląska?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

ketton, takie wymuszenie spowodowane jest odbieranymi, w podanych przez Ciebie lokalizacjach, zakłóceniami z nadajników po stronie ukraińskiej w 3G. Aby tego uniknąć, wywoływania lub odbierania usług typu voice, podczas gdy użytkownik jest w systemie LTE skutkuje przejściem terminala na 2G, który jest czysty od zakłóceń

patryk7588, po trzy sektory dla LTE1800 i LTE 800. LTE 2600 jeden sektor.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 385
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tomi81 »

Czy pojawiły się jakieś dalsze plany modernizacyjne dla:

1. Białystok (wczoraj Daniel pisał o LTE2600 na BT13240) - może jeszcze jakieś?, Łomża, Suwałki, Augustów, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Zambrów?
2. powiat białostocki
3. powiat bielski
4. powiat hajnowski
5. powiat wysokomazowiecki
6. powiat zambrowski
7. powiat sejneński
8. powiat suwalski
9. powiat ełcki
10. powiat łomżyński
11. powiat siemiatycki
aress
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 2 gru 2016, o 20:21

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: aress »

Witam, skoro już się pojawiły jakieś plany odnośnie dodania LTE 2600 w Białymstoku, to może również i dla Olsztyna już są znane?
ODPOWIEDZ