ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
IDave
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 gru 2016, o 15:28

Re: ODU IDU - 200

Post autor: IDave »

No rozumiem, więc jutro od razu zawiozę wszystko do punktu :/
tian-tian
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2016, o 11:48

Re: ODU IDU - 200

Post autor: tian-tian »

Witam,
kupiłem przez internet zestaw odu idu wraz z montażem.
Obecnie (od dwóch dni) nie mam połączenia między odu idu i komunikat: Brak połączenia między odu a idu albo jeszcze się uruchamia (miga na czerwono dioda ODU STATUS.
Wcześniej (od czasu zamontowania przez fachowca wysłanego przez CP) zrywa/restaruje połączenie co 5-35 min.
Moje próby rozwiązania problemu: zmiana kabla, próba na 3 innych kompletach złączek typu F, wymiana sprzętu na nowy (odu+ idu), próba na 800 mhz i 1800, włączenie ręcznej aktualizacji, wielokrotne telefony do BOK i montera wysłanego przez CP, 3 wizyty w salonach CP, wymiana spzetu (odu +odu na nowy) Ustawianie Modemu aby miał jak najlpesze parametry, sprawdzanie sprzętu u sąsiada (zmiana lokalizacji o 150m) ten sam problem, nawet po zmiania karty sim od niego

Moja lokalizacja: Chronów woj. małopolskie (okolice kościoła) dodam ze sąsiedzi z jednej i z drugiej strony mają ten sprzęt tylko połączony kablem koncentrycznym z tv.

Moje parametry:
1800 MHZ
RSRP -107
RSRQ -11
RSSI -85
SINR -15
800MHZ
RSRP -84
RSRQ -8
RSSI -68
SINR -13

Ze względu na moją pracę za granicą nie mam już czasu na dalsze prace nad tym. Proszę o informację czy mogą państwo przysłać technika, który upora się z problemem. Oraz druga opcja czy mogą jest inny sprzęt (modem/router + antena zewnętrzna) które rekomendują Państwo do podłączenia do karty CP.

Dodam że teraz po dokręceniu kombinerkami złączek typu F na dachu i na routerze niebieska dioda ODU power świeci na niebiesko, natomiast czerwona miga.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2016, o 13:45 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

tian-tian pisze:Proszę o informację czy mogą państwo przysłać technika, który upora się z problemem.
My, jako Plus, takiej możliwości nie oferujemy. Jak jednak rozumiem, tutaj mówimy o sprzęcie i umowie zawartej z Cyfrowym Polsatem. Z tym pytaniem skieruj się więc proszę do obsługi CP - telefonicznie lub poprzez Internetowe Centrum Obsługi Klienta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
k2adam
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2016, o 11:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: k2adam »

Witam. Zakupielm odu idu 200 i chcialbym sciagnac sim locka ? Gdzie moge taku kod uzyskac ? Bylem u przedstawiciela Plusa i stwierdzili ze oni nie acaigaja sim locka. Prosze o rady?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

k2adam, nie wiem, co dokładnie mówił Ci pracownik salonu, ale ogólnie rzecz biorąc zdjęcie Sim-locka jest możliwe, przy czym opcja ta jest dostępna dla klientów którzy albo zakończyli już umowę, albo nabyli sprzęt zupełnie poza promocją. Może jesteś jeszcze w trakcie obowiązywania umowy i stąd taka wypowiedź pracownika?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
k2adam
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2016, o 11:50

Re: ODU IDU - 200

Post autor: k2adam »

Nie. Ja zakupilem z allegro. Wkladajac kartw play chce kod odblokowujacy. Napisalem do salonu Plusa i czekam ale partner plusa w Grudziadzu bardzo nie mile panie .
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

k2adam, osoba, która zakupiła sprzęt na serwisie aukcyjnym nie jest Klientem naszej sieci, a więc i stroną umowy. O usunięcie blokady (a więc o kod odblokowujący) może poprosić wyłącznie nasz Klient po zakończeniu umowy lub Klient posiadający fakturę zapłaty pełnej kwoty za sprzęt (w przypadku, gdy kupił go poza promocją).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
ciekawerosliny.pl
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 27 mar 2016, o 15:22
Kontakt:

Re: ODU IDU - 200

Post autor: ciekawerosliny.pl »

Witam. Czy Możecie potwierdzić czy to nadajnik Z Gminy Markusy ?
a.JPG
Jest tak przeciążony że codziennie od 18 do 22 net chodzi poniżej 0.5 mega. Reklamowałem i oczywiście nie ma problemu.... bo to od warunków od ilości ludzi itp. Masakra jednym słowem.

Dzięki i czekam na odpowiedź.
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: ODU IDU - 200

Post autor: KtosieG »

Cześć, aktualnie posiadam odu idu - 100 i mam takie parametry Obrazek RSRQ potrafi skoczyć nawet do -20.. Czy odu idu - 200 poprawi zasięg, czy antena jest ta sama co w 100? Czy może Huawei b315 ewentualnie D-Link DWR-921E (teraz zauważyłem że jest jakiś nowy Huawei E5186 LTE ale jest zdecydowanie droższy od dwóch poprzednich i nie wiem czy warto dopłacać do niego) + antena dualna 15dBi MIMO to dobry pomysł i parametry by się zdecydowanie poprawiły? Aktualnie mam 3/5 kresek zasięgu.. Dodam jeszcze że mieszkam w lekkim zagłębieniu więc na linii do nadajnika są budynki oraz drzewa..
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Zestaw router Huawei + antena zewnętrzna będzie lepszym rozwiązaniem.
Nie napisałeś jakie masz prędkości.
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: ODU IDU - 200

Post autor: KtosieG »

Rzeczywiście zapomniałem, maksymalnie uzyskuje 12/13mbps ale głównie jest do 5-8(edit: o godzinie 6 osiągnąłem 25mbps/27mbps)... Tylko teraz który Huawei b315 czy Huawei E5186? Drugi jest zdecydowanie droższy i nie bardzo wiem czy warto dopłacić... Jeżeli chodzi o antenę to podana przeze wcześniej antena poprawi sygnał mimo przeszkód na drodze? Zapomniałem dodać że zależy mi również na jak najniższym Pingu (teraz sięga około 75/80 ale potrafi wskoczyć na 150+)
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Daniel_Plus »

ciekawerosliny.pl, w miejscowości Markusy rzeczywiście znajduje się nadajnik, na którym dostępne jest LTE1800, ale podaj proszę lokalizację (ulica, miejscowość), w której korzystasz z internetu, żebym mógł potwierdzić, że to z niego uzyskujesz sygnał.

KtosieG, na IDU ODU 100 korzystasz z LTE 1800 i po zmianie na IDU ODU 200 lub na inny sprzęt w swojej lokalizacji dalej będziesz korzystać głównie z tego pasma, więc najprawdopodobniej parametry sygnału mogą się nie zmienić, ale IDU ODU 100 ma sprzętowe ograniczenie łącza do 30 Mbit. A z wyników prędkości wynika, że jest to u Ciebie osiągalna wartość, a być może nawet i wyższe wartości są możliwe. Zestaw IDU ODU 200 nie posiada tego ograniczenia prędkości oraz może łączyć się dodatkowo z LTE 800 i 2600, ale nie obsługuje agregacji pasm. W Twojej sytuacji niestety konkretne miejsce odbioru sygnału może być kluczowe i nawet jeśli zamontujesz antenę zewnętrzną do routera/modemu, a nadal będą ją zasłaniać budynki w bezpośrednim otoczeniu to nie poprawi to parametrów sygnału. Musiałbyś ją zamontować na tyle wysoko lub po prostu w innym miejscu, żeby w miarę możliwości nic jej nie zasłaniało na drodze do nadajnika. Trzeba to już sprawdzić doświadczalnie. Jeśli chodzi o sam wybór urządzenia i anteny to możesz zapoznać się z opiniami na forum, które mogą nakierować na wybór konkretnego modelu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
v12
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2017, o 02:34

Re: ODU IDU - 200

Post autor: v12 »

Mam modem ODU200 w opcji dzierżawy, chciałbym polepszyć sygnał poprzez montaż anten zewnętrznych LTE1800.
Podejrzewam, że ingerencja w obudowe modemu jest niedozwolona (chociaż brak plomb czy informacji, że niewolno) jednak pytanie czy mogę zmienić formę na modem na własność (tam była różnica w koszcie miesięcznym) a nie dzierżawiony. Umowa od 3 miesięcy.

Dodatkowe pytanie:
co to jest Informacja o lokalizacji 470 w panelu administratora w "DIAGNOSTYKA" -> "STATUS LTE" ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Dzierżawa w Plusie?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

v12, z Twojego posta wnioskuję, że zawarłeś umowę z Cyfrowym Polsatem, nie z Plusem. W takim wypadku najlepiej będzie, gdy swoje pytanie zadasz obsłudze CP.
v12 pisze:Dodatkowe pytanie:co to jest Informacja o lokalizacji 470 w panelu administratora w "DIAGNOSTYKA" -> "STATUS LTE" ?
Szczerze mówiąc ten parametr nie ma znaczenie z punktu widzenia użytkownika. Odczytanie z tej wartości numeru stacji, z którą urządzenie się łączy, nie jest możliwe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ