ODU IDU - 200

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

Rob, wszystko wskazuje na to, że problem tkwi po stronie konwertera. Z swojej strony możemy zasugerować jego zmianę na konwerter typu twin.

Dodatkowo, o ile masz taką możliwość, spróbuj ustawić ODU i IDU tak, żeby stały możliwie jak najdalej od anteny (chyba, że już teraz tak jest).

danielw2499, w Twojej okolicy najbliższe stacje to BT32006 (na łomżyńskiej) oraz BT32260 (zaraz za Instytutem Pojazdów Szynowych). Oba nadajniki działają tak w LTE 800, jak i LTE 1800. Proponowałbym więc ustawić antenę w obu tych kierunkach i porównać osiągane prędkości.

Możesz również w ramach testu wymusić na ODU poszczególne pasma i posprawdzać, jakie transfery osiągasz przy LTE 800, a jakie przy LTE 1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
danielw2499
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2016, o 11:35

Re: ODU IDU - 200

Post autor: danielw2499 »

Tak jak pisałem, sprawdzałem wszystkie pasma i na tym mam najlepszą prędkość, pozostałe to porażka. Antena kręciłem i w sumie najlepszy wynik to właśnie ten przedstawiony na screenach przy ustawieniu anteny w kierunku nadajnika na łomżyńskiej. Powinno być lepiej? Sporo bloków na drodze sygnału...
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

danielw2499, parametry sygnału masz bardzo dobre (pod tym linkiem znajdziesz pomocną tabelkę), więc osiągane prędkości wynikają po prostu z obciążenia nadajnika, z którego korzystasz w danej chwili.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tirkish
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2016, o 08:03

Re: ODU IDU - 200

Post autor: tirkish »

Witam,
w temacie odu idu-200 - proszę o informację, czy, za ile i gdzie można zdjąć sim locka
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

tirkish, w celu zdjęcia blokady SIM-lock w urządzeniu musi znajdować się aktywna karta innego operatora niż Cyfrowy Polsat lub Plus (urządzenie ODU rozpoznaje jedynie karty typu USIM - tzn. przystosowane do pracy w LTE). Po uruchomieniu zestawu należy wykonać kroki opisane poniżej.

Logowanie do panelu zarządzania IDU (Web UI)

W przeglądarce internetowej należy wpisać adres 192.168.0.1, a następnie w polu Użytkownik wpisać „admin”, oraz w polu Hasło wpisujemy „admin” i wcisnąć przycisk „Zaloguj”.

W przypadku użycia karty SIM, której nie ma na liście dozwolonych w ODU-IDU 200, na stronie głównej WebUI wyświetlony zostanie komunikat przedstawiony na poniższym obrazku.
ODU2.jpg
Użytkownik chcący używać karty SIM innego operatora niż Cyfrowy Polsat lub Plus, powinien wyłączyć blokadę SIM-lock wprowadzając specjalny „kod odblokowujący”. W celu pozyskania kodu należy skontaktować się z POS. Zasady na jakich możliwe jest zdjęcie blokady SIM-lock określone zostały w regulaminie świadczenia usługi.

„Kod odblokowujący” jest unikalny dla każdego urządzenia i można go ustalić na podstawie nr IMEI ODU.

Uwaga:

Wprowadzając „kod odblokowujący“ można pomylić się jedynie dwa razy, trzecia błędna próba wprowadzenia „kodu odblokowującego” skutkuje trwałym zablokowanie urządzenia. Należy mieć na uwadze, że urządzenie nie wyświetla licznika podającego informację o maksymalnej ilości prób, jakie jeszcze zostały do wykonania.

W przypadku trzykrotnego wprowadzenia błędnego „kodu odblokowującego” urządzenie ulega trwałej blokadzie. Istnieje możliwość odblokowania po kontakcie z punktem obsługi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tirkish
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2016, o 08:03

Re: ODU IDU - 200

Post autor: tirkish »

Dziękuję za odpowiedź,
Zakładam, że uzyskanie kodu jest płatne, więc czy można to załatwić dzwoniąc do BOK, z dociążeniem opłaty na fakturze za usługi telekom, czy tylko wizyta w salonie wchodzi w grę i płatność na miejscu?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Krzysiek_Plus »

tirkish, tylko w punkcie i jest bezpłatne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SzyH
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 lip 2016, o 09:07

Re: ODU IDU - 200

Post autor: SzyH »

SzyH pisze:Testy na telefonie i ODU/IDU robię w tym samym czasie. Pewnie "lecą" na tym samym nadajniku, a mam różne wyniki w downloadzie.

Lokalizacja to Chorzów. ul. Świerkowa.

Z tą prędkością 30Mb w wersji 100, to lipa.
No nic, trzeba będzie dotrwać do końca umowy i potem się zastanawiać, co robić dalej.
No i stało się. Moje Odu Idu poszło na allegro. W zastępstwie stoi w kącie TP Link i idzie jak burza. Średnio D i U na poziomie ok 30mb/s.

A teraz kilka słów o doradcy w Plusie (telefoniczny bok).
Pytam się, jak można wyjąć kartę sim z modemu.
-Nie można, bo jest zabudowana na stałe.
To co mam zrobić??
-Zamówić duplikat... Hmm
A co z modemem? Jak sprzedam, to co ma zrobić nabywca??
-Nie wiem, nie mogę Panu pomóc.
No to mówię, że mogę rozkręcić obudowę i zobaczyć, jak jest sim zabudowany, ale jest plomba gwarancyjna. I co???
-Proponuję duplikat karty sim.
Normalnie jakbym grał z dzieckiem w grę Pomidor..

Masakra.

No ale. Modem rozkręcony, sim wyjęty, odu na allegro, TP link śmiga. I niech tak zostanie.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU IDU - 200

Post autor: habish »

Miał rację, w pierwszej wersji ODU IDU nie da się wyjąć karty SIM bez zerwania plomby gwarancyjnej. W drugiej wersji ODU IDU już nie ma z tym problemu.
SzyH
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 7 lip 2016, o 09:07

Re: ODU IDU - 200

Post autor: SzyH »

To że miał rację, to wiem.

Czyli albo zrywam plombe i sprzedaje, ale odu leży w szafie i czeka na rozkład przez 5 milionów lat.
mac_abra
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2016, o 20:29

Re: ODU IDU - 200

Post autor: mac_abra »

Wczoraj podłączyłem zestaw odu/idu do anteny CP. Sat CP->ODU/IDU->moduł CAM w TV. Problem pojawił sie u mnie taki że jest ogromny problem ze zmianą kanałów w TV, potrafią się "ładować" po 10 sec. co jest OGROMNIE uciążliwe. Ktoś spotkał podobny problem można to jakoś naprawić czy zostaje jedynie rozpięcie instalacji ???
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

mac_abra, przekazałem sprawę do analizy. Dam znać, gdy uzyskam jakieś informacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mac_abra
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2016, o 20:29

Re: ODU IDU - 200

Post autor: mac_abra »

@Przemek_Plus jakieś info bo nas niedługo cholera trafi jakaś i nie wiem czy po instalatora dzwonić bo nie mam taaaak dłuuuugiej drabiny bo są bym to porozpinał.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: ODU IDU - 200

Post autor: Przemek_Plus »

mac_abra, możesz napisać, jaki to dokładnie moduł CAM? Czy pochodzi z oferty Cyfrowego Polsatu? Ile trwała zmiana kanału przed instalacją ODU IDU?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mac_abra
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 27 sie 2016, o 20:29

Re: ODU IDU - 200

Post autor: mac_abra »

Moduł CI+ od CP smardtv. Razem był montaż sat i odu/idu także nie wiem ja wyglądała sprawa zmiany kanałów przed instalacją odu/idu.
ODPOWIEDZ