Problem z pingiem

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
szymbian
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 sty 2015, o 14:07

Problem z pingiem

Post autor: szymbian »

witam, od jakichś 3 tygodni mam problem z pingiem w grach, wcześniej wszystko było ok (pingi rzędu 50-60 ms) a teraz skacze 100-200 ms, próbowałem nawet formatować dysk i reinstalować windowsa ale nie pomogło i nie wiem co może być grane, zasięg na 4 kreski wcześniej nawet na 2 kreskach miałem lepszy ping. Nie wiem czy jest jakaś awaria u dostawcy czy co, jakieś pomysły?, z góry dziękuję. wcześniej założyłem temat nie na oficjalnym dziale, nie tylko ja mam ten problem (tu jest link http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=17775).
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Problem z pingiem

Post autor: KamilPowerLte »

Od jakiegoś czasu mam ten sam problem. Zdarza się że idzie mi 8-9 dobrych pingów (koło 50ms) a potem jeden lub dwa kaszaloty po 250 - 400 ms. To na pewno nie jest problem z komputerem tylko na łączach.
SarnikMarcin1
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:01

Re: Problem z pingiem

Post autor: SarnikMarcin1 »

Witam też od 2-3 tygodni mam problem z pingiem. Wcześniej ping trzymał się na poziomie 30-40 na komunikatorach głosowych a 70-100 w grach, teraz jest 80-200 na komunikatorach i 100-300 w grach. Dodatkowo mam dosyć wysokie straty pakietów które wcześniej nie występowały. Problem był zgłaszany do operatora i były wykonane wszystkie czynności sprawdzające czy u mnie nie występuje usterka, jednak okazało się ze wszystko działa poprawnie. Dodatkowo zauważyłem dziwną rzecz od czasu problemów z pingiem mam większy upload niz download co jest dosyć irytujące. Dodam że korzystam z LTE od dość długiego czasu i nigdy takich problemów nie było. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam Marcin.
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Problem z pingiem

Post autor: AZRAEL »

Plus sprzedał ze dużo tego "najlepszego" Lte, i teraz macie stacje przeciążone :p
Obrazek
szymbian
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2015, o 14:07

Re: Problem z pingiem

Post autor: szymbian »

no bez kitu... jak nic z tym nie zrobią to mnie chyba szlag trafi...
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Problem z pingiem

Post autor: KamilPowerLte »

bez kitu... problem chyba jest ogólny więc prędko nic z tym nie zrobią. Widać wyraźnie, że kończą im się możliwości techniczne. Pingi do dupy, przycinanie prędkości za prawidłowe wykorzystanie Limitu Nocnego, niejasne wręcz rozmyte sformułowania w regulaminie. Ewidentnie jest coraz gorzej. Właśnie wywaliło mnie z BF4 za tracenie pakietów. Co 20 - 30 ping nie dochodzi. Pełny zasięg LTE, 5 kresek, jak mnie nie przycinają to spokojnie wyciskałem na tym BTS-ie 50Mb/s. Teraz tylko 5Mb/s bo z tytułu wykorzystania Limitu Nocnego jestem "heavy Userem". Normalnie Kabaret.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z pingiem

Post autor: Krzysiek_Plus »

szymbian, problem występuje tylko grach? Czy znasz IP tego serwera?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SarnikMarcin1
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:01

Re: Problem z pingiem

Post autor: SarnikMarcin1 »

Nie wiem jak u szymbiana ale u mnie problem występuje nie tylko w grach ale i na komunikatorach głosowych co jest lekko śmieszne bo te programy nie używają jakichś dużych przesyłów danych.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z pingiem

Post autor: Krzysiek_Plus »

SarnikMarcin1, a w jaki sposób zweryfikowałeś "ping" w komunikatorze głosowym?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szymbian
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2015, o 14:07

Re: Problem z pingiem

Post autor: szymbian »

No tylko w grach jest zauważalny, uniemożliwia jakąkolwiek rozgrywkę online, wygląda to tak że gram, gram (z pingiem 100-200ms) i co jakiś czas jest lag na 2-3 sek, dodam że dzieje się to w każdej grze( World of Tanks, Dota 2, BF4), wcześniej nie miałem takich problemów. ip serwera do WoTa to 185.12.240.100. Dziękuje i pozdrawiam.

EDIT:
w komunikatorach u mnie również jest ten problem.
SarnikMarcin1
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:01

Re: Problem z pingiem

Post autor: SarnikMarcin1 »

Na ts3 mamy możliwość sprawdzenia połączenia użytkownika i tam widać dokładnie jaki kto ma ping i stratę pakietów.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Problem z pingiem

Post autor: KamilPowerLte »

Problem z pingiem jest "ogólny" i nie dotyczy tylko jednej usługi. W moim wypadku jak zaczyna mnie ciąć w grze online odpalam dwa, trzy okna konsoli (cmd) i pinguję po kolei http://www.wp.pl, http://www.onet.pl i http://www.plus.pl. Wtedy w trakcie rozgrywki jak również z obserwacji wszystkich sesji pingowania widać efekt fal lub jak kto woli pływania pingów. Idzie długa seria prawidłowych i identycznych jakościowo pingów (w okolicach 50 ms) a potem zaczynają się kaszaloty (300 ms, 400ms lub czasem nawet 600ms) lub przerwy w ogóle w dostarczaniu pakietów. Nie ma w tym momencie żadnych przeciążeń sieci w postaci pobierania danych w tle, czy backup-u chmury. To również sprawdziłem w menadżerze zadań windowsa. Mam nadzieje, że taki opis wyczerpał wszelkie próby zwalenia wini na serwery docelowe. No po prostu fizycznie nie jest możliwe aby wszystkie te domeny plus serwery Battlefield4 znajdowały się na tym samym węźle.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z pingiem

Post autor: Krzysiek_Plus »

szymbian, proszę uruchom konsole cmd i wpisz: tracert 185.12.240.100

Wklej wynik na forum.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Problem z pingiem

Post autor: KamilPowerLte »

Widzę, że moje wypowiedzi są konsekwentnie olewane przez Pana Specjalistę. Trudno, zaśmiecę ten wątek swoimi pingami, komunikatami oraz tracert-em.
Pingi:
Obrazek
Komunikaty wywalające mnie z polskich serwerów BF4:
Obrazek
Oraz wynik tracert na serwerze WOT:
Obrazek

Tylko proszę nie wywalać mojego posta pod pretekstem niezgodności z tematem.
SarnikMarcin1
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2015, o 19:01

Re: Problem z pingiem

Post autor: SarnikMarcin1 »

ja miałem podobnie tylko na końcu wyskoczyły pingi po 399 i wywaliło mi internet
ODPOWIEDZ