LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu .... jak to naprawde jest??

Post autor: habish »

Ile przesłałeś GB w tym czasie?
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Re: LTE bez limitu

Post autor: mwarz »

Witam mam "Ja + POWER LTE 2.0 z modemem lub routerem na 24 miesiące w Sklepie Internetowym – 6 miesięcy gratis" z limitem 50GB. Po przesłaniu (głownie wysyłałem kopie zapasowe na dysk w chmurze) w 20 dni 50 GB w limicie i 300 GB poza limitem w opcji LTE bez limitu ograniczono mi prędkość do 0,5 mbit/s. Starałem się uzyskać odpowiedź w BOK na następujące pytania:

  • Czy są jakieś zasady/polityki stosowania FUP (brak takich informacji w umowie i regulaminie do umowy)?

    Czy są to automatyczne mechanizmy czy też zależy to wyłącznie od subiektywnej oceny osoby zarządzającej limitami prędkości?

    Czy jest określony limit transmisji danych po którym zostanie obniżona prędkość transmisji danych?

    Dlaczego prędkość jest ograniczana do końca trwania okresu rozliczeniowego (zwłaszcza że w regulaminie nie ma takiej informacji) a nie tylko na czas znacznego obciążenia BTS?

    Czemu przy zmianie BTS-a na inny (odmienna lokalizacja) nadal stosowana jest ograniczenie prędkości wynikające z FUP?


W BOK-u odpisali żeby złożyć reklamację i zadać te pytania, niestety odpowiedź reklamacyjna była bardzo ogólnikowa i nie odpowiadała na żadne z moich pytań.
Jest może szansa uzyskać odpowiedź na te pytania tu na forum?
Znając politykę FUP byłoby mi łatwiej zaplanować zużycie danych tak żeby nie wpadać w pułapkę obniżonej prędkości przez FUP.
Gordek
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 23 cze 2012, o 17:42

Re: LTE bez limitu

Post autor: Gordek »

Ponad 600 stron w tym temacie, jest właściwe o FUPie, a ludzie nadal się dziwią, że coś takiego jest.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

scooter78 pisze:scooter78
Proszę podaj dokładną nazwę promocji oraz sprawdź w Plus Online czy masz aktywną usługę "LTE bez limitu"
mwarz pisze:Czy są jakieś zasady/polityki stosowania FUP (brak takich informacji w umowie i regulaminie do umowy)?
Zasady są opisane w regulaminie promocji, temat był już poruszany na forum wielokrotnie, sugeruje zapoznać się z poprzednim postami w tym wątku.
mwarz pisze:Czy są to automatyczne mechanizmy czy też zależy to wyłącznie od subiektywnej oceny osoby zarządzającej limitami prędkości?
System jest zautomatyzowany
mwarz pisze:Czy jest określony limit transmisji danych po którym zostanie obniżona prędkość transmisji danych?
Nie
mwarz pisze:Czemu przy zmianie BTS-a na inny (odmienna lokalizacja) nadal stosowana jest ograniczenie prędkości wynikające z FUP?
Gdyż w przypadku wprowadzenia ograniczenia prędkość jest odnawiana tylko wraz początkiem nowego cyklu rozliczeniowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu

Post autor: bartex03 »

Krzysiek_Plus dobrze wiesz że zasady = limity , progi w regulaminach nie są podane.

Podajecie jedynie schemat postępowania jaki przewidujecie jeżeli stwierdzicie że ktoś obciąża sieć

**

System nie jest zautomatyzowany bo blokujecie kiedy chcecie i nie ma to nic wspólnego z obciązeniem nadajnika.

Nie potraficie wskazać zależności między obiciązeniem danego BTS a polityką FUP

Nie będę skanował i umieszczał tutaj półrocznej korespondecji UKE - PLUS bo jakbyś to zobaczył co Twoi Koledzy, nie wiem czy z działu chyba prawnego, wypisują to wywalisz moje posty w ciągu 5 min

Najlepiej według mnie byloby jakbyś nie opowiadał takich bajek jak post wyżej.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

bartex03 pisze:System nie jest zautomatyzowany bo blokujecie kiedy chcecie i nie ma to nic wspólnego z obciążeniem nadajnika.
Zautomatyzowany, czyli wszelkie zmian realizuje system, nie człowiek.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
panee
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2014, o 12:57

Re: LTE bez limitu

Post autor: panee »

System napisany i działający zgodnie z założeniami człowieka.
kjpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: kjpp »

W ofercie Ja + Power LTE 2.0 - nie jest wyświetlane ile zostało GB z podstawowego pakietu danych zostało wykorzystane ani w plus online ani w aplikacji mobilnej na andorida (wcześniej miałem intenet LTE dla firm i przynajmniej w aplikacji to działało) ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Nie wyświetla, ale to podobno dobry znak. ;-)
kjpp
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: kjpp »

patryk7588 pisze:Nie wyświetla, ale to podobno dobry znak. ;-)
Sprawdzę ;)
infinitiv
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 16:26

Re: LTE bez limitu

Post autor: infinitiv »

Jest sens dzwonić do działu technicznego, gdy dopadł mnie FUP? Będą w stanie coś zrobić?
4 miesiąc umowy, a przez pierwsze 3 ściągałem, ile chciałem. Nie wiem, na ile funkcjonuje tutaj ochrona nowych klientów.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

infinitiv, jeśli powodem ograniczenia prędkości jest FUP, to pracownicy infolinii nie są w stanie dokonać żadnej zmiany w tej sprawie. Prędkość wzrośnie najwcześniej wraz z początkiem nowego cyklu rozliczeniowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
infinitiv
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 16:26

Re: LTE bez limitu

Post autor: infinitiv »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Wysłałem jeszcze do Pana maila przez forum z prośbą o weryfikację, czy to rzeczywiście jest FUP.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

infinitiv, niestety nie mam poglądu do takich informacji, zaś jeśli Twoja prędkość (DL/UL) obecnie w LTE nie przekracza 1 Mb/s lib 512 kbps to powodem jest najprawdopodobniej FUP.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Liwiusz
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 sie 2014, o 15:43

Re: LTE bez limitu

Post autor: Liwiusz »

Tyle to już lat, a FUP nadal szaleje.

Ja jestem z sierpnia 2014 i od pewnego czasu FUPa nie mam, nawet ponad limit abonamentu nie przycina do regulaminowych 10 mb/s.

Niemniej jednak nie ma co przedłużać umowy i liczyć na szczęśliwy traf, bo - jak widać powyżej - "poważanie" klienta nadal rozkwita. Umowa do wypowiedzenia, i to na tyle byłoby styczności z firmami pana Solorza.
ODPOWIEDZ