LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci.
Moim skromnym zdaniem wogóle się do tej zasady nie stosują.

Zastosowanie zasad FUP zgodnie z powyższym cytowanym zdaniem powinno skutkować zapewnieniem każdemu z Abonentów możliwości korzystania z usługi niezależnie od obciążenia sieci spowodowanego przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych. Nie powinno natomiast skutkować pozbawieniem możliwości korzystania z usług żadnemu z abonamentów nawet jeśli pobiera on większą ilość danych niż sąsiad jak to ma miejsce obecnie ponieważ po ograniczeniu abonamentowi prędkości do 0.5Mb/s jest on niemal pozbawiony dostępu do internetu . Podsumowując abonent który pobiera więcej danych niż sąsiad nie jest zaliczany przez sieć do grupy "każdy abonent " .
oloxx

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: oloxx »

to jest cytat z mojego regulaminu
i jeszcze lepiej, dodatkowy punkt na moją korzyść
dopiszę sobvie w reklamacji Twoje spostrzeżenia

gdyby wszyscy użytkonicy tego forum stworzyliby jedno pismo w którym by było setki paragrafów to minus by od razu poległ
dlatego ważne jest aby wklejać reklamacje - przynajmniej te które dotyczą wątków jeszcze nie poruszanych w reklamacjach
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Trzeba działać pisać reklmacje - to oczywiste.

Wczoraj rozmawialem z konsultantem technicznym , macie wiecej info wyzej. Powiedzial jedno ciekawe zdanie,

Regulamin czerwcowy ma 1 powazna wade tzn pojecie pakietu podstawowego ktróry nie jest nigdzie opisany/ wyjasnoiony. Odnosi sie do FUP i z powodu braku interpretacji caly FUP nie moze byc stosowany.

Najprosciej jest rozwiazac umowe z czerwca.

Bardzo sie dziwie ze najnowszy regulamin tez ma pojecie pakietu podstawowego ktory nie jest nigdzie sprecyzowany. Najsmieszniejsze jest to ze w regulaminach lipcowym wrzesniowym pazdziernikowym. wyjasnienie paketu podstawowego jest - po przekroczeniu podstawowego "limitu danych"

Czyli wniosek jest taki - w Polkomtelu nie myslą logicznie tworzac te regulaminy.
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: HaPe »

Gdyby był jeden tekst reklamacji to mieliby jeden wzór na odpowiedź i tyle.
Awatar użytkownika
Liwiusz
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 sie 2014, o 15:43

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Liwiusz »

Power Lejek LTE w tym miesiącu
Po 20gb - regulaminowe 10mb
po 30gb - 5mb
Za kilka dni dostanę pewnie 1mb i znów będę musiał się posiłkować konkurencją.

I tak przez półtora roku jeszcze.

Ale rozumiem - skoro sieć jest najgorszej jakości, to wiele nie mogę oczekiwać.
Dożywotnie wyleczenie się z plusa - bezcenne.
pikus88
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 16 sie 2014, o 20:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: pikus88 »

Szanowna Pani,

dziękuję za przesłaną wiadomość.
Poruszana przez Panią kwestia została poddana wnikliwej analizie przez Departament Reklamacji Polkomtel Sp. z o.o.
Stanowisko zostało przedstawione w piśmie 09.10.2014r.
W korespondencji z dnia 03.12.2014 r., zagadnienie o numerze 141203-001000, poinformowałem o przysługujacych prawach.
W przypadku otrzymania kolejnych wiadomości o podobnej tematyce, będę zmuszony pozostawić je bez merytorycznego odniesienia.

Z poważaniem
XXXXXXXXXXXX
Internetowa Obsługa Klienta
Jak dla mnie stają się coraz bardziej śmieli w swoje bezczelności. O ile dobrze zrozumiałem to ich obowiązkiem jest odpowiedź na każdą reklamację?
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

Innymi słowy, stwierdził że zadajesz kolejny raz to samo pytanie na które już udzielił odpowiedzi , na kolejną odpowiedzieć musi więc chodzi mu bardziej o to że nie będzie czytał kolejny raz tego samego tylko z automatu poleci ci regulaminem, choć małe jest prawdopodobienstwo że trafisz na tego samego konsultanta, chyba że wysyłasz na jego email . Moim zdaniem w takiej sytuacji nie ma sensu dalej się z nimi przepychać . Jeśli masz rację trzeba zacząć korespondować z instytucjami które mają chronić twoje prawa UOKiK itp. Trzeba chociaż spróbować, zazwyczaj po otrzymaniu żądania wyjaśnienia sprawy od jakiejś instytucji nie opłaca im się walczyć i przystają na opcję której żąda klient, oczywiście jeśli ma rację.
koczisss
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 2 paź 2014, o 17:32
Kontakt:

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: koczisss »

Jak te złodzieje naliczają transfer?
Z billingu po zliczeniu wychodzi, ze do 10.30 dziś wykorzystałem 1,19 GB, dalej ślad się urywa, nie ma nic z późniejszą godziną, ale nawet dodając 1 GB (choć na pewno tyle nie zużyłem), to i tak będzie 2,19 zużytego transferu.
Na stronie plus online, w zakładce pakiety mam wartość 26,37 GB, czyli zużyte 3,63 GB.
To ja się pytam, gdzie moje 1,44 GB?
Coś według rozliczenia z tejże zakładki zbyt szybko to schodzi.
Nie dość, że oszukują na FUP, nie dotrzymują warunków umowy, to jeszcze kradną nędzny pakiet danych!
Awatar użytkownika
DanielloJSA
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 13 cze 2014, o 21:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: DanielloJSA »

pikus88 pisze:
Szanowna Pani,

dziękuję za przesłaną wiadomość.
Poruszana przez Panią kwestia została poddana wnikliwej analizie przez Departament Reklamacji Polkomtel Sp. z o.o.
Stanowisko zostało przedstawione w piśmie 09.10.2014r.
W korespondencji z dnia 03.12.2014 r., zagadnienie o numerze 141203-001000, poinformowałem o przysługujacych prawach.
W przypadku otrzymania kolejnych wiadomości o podobnej tematyce, będę zmuszony pozostawić je bez merytorycznego odniesienia.

Z poważaniem
XXXXXXXXXXXX
Internetowa Obsługa Klienta
Jak dla mnie stają się coraz bardziej śmieli w swoje bezczelności. O ile dobrze zrozumiałem to ich obowiązkiem jest odpowiedź na każdą reklamację?

Z jakiego miesiąca posiadasz umowę i regulamin? Czego dotyczyła twoja reklamacja?
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

puciek82 pisze:Innymi słowy, stwierdził że zadajesz kolejny raz to samo pytanie na które już udzielił odpowiedzi , na kolejną odpowiedzieć musi więc chodzi mu bardziej o to że nie będzie czytał kolejny raz tego samego tylko z automatu poleci ci regulaminem, choć małe jest prawdopodobienstwo że trafisz na tego samego konsultanta, chyba że wysyłasz na jego email . Moim zdaniem w takiej sytuacji nie ma sensu dalej się z nimi przepychać . Jeśli masz rację trzeba zacząć korespondować z instytucjami które mają chronić twoje prawa UOKiK itp. Trzeba chociaż spróbować, zazwyczaj po otrzymaniu żądania wyjaśnienia sprawy od jakiejś instytucji nie opłaca im się walczyć i przystają na opcję której żąda klient, oczywiście jeśli ma rację.
Ja po rozmowie z technicznym konsultantem i przyczytaniu setki razy regulaminu, utwierdzam sie w przekonaniu ze nie zaplace nic za power lte

stosuja FUPA u mnie, a nie mogą + blokuja mi wysylanie,

Ani grosza :)
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

kranu pisze:Ściągną Ci kasę z odsetkami swoimi sposobami..
Po wyroku sądowym - w sytuacji w której Polkomtel łamie regulamin ... powodzenia :)


Mam cała korespondencje w której przykro mi ale Polkomtel się kompromituje.

Windykator ewentualny nie bedzie chciał wykonac egzekucji bez zgody sądu, a myślicie że Polkomtel bedzie pakował się w proces z czerwcowym regulaminem ... Mysle że jeszcze nie oszaleli

Ja nie bede jedzil do Warszawy wiec to niech Polkomtel wykona ruch jak jest pewny że ma racje :)
rozasty
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 30 lip 2014, o 16:15

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: rozasty »

Z tego co myślę to nie będą się pakować w procesy nawet przy umowach lipcowych czy sierpniowych bo w żadnym nie ma określonego obniżenia prędkości wysyłania ;-)
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Dlatego napisałem to co wyzej.

Jezeli sąd wydałby wyrok a w przypadku czerwcowego regulaminu to jest kwestia 2 - 3 posiedzen to byłby precedens i Plus musiałby zastosować się do wyroku w przypadku kazdego abonenta z czerwca.

Tyle w temacie :)
Tommy45
Starszy Plusmaniak
Posty: 191
Rejestracja: 1 lip 2014, o 22:01
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Tommy45 »

bartex03 pisze:Dlatego napisałem to co wyzej.

Jezeli sąd wydałby wyrok a w przypadku czerwcowego regulaminu to jest kwestia 2 - 3 posiedzen to byłby precedens i Plus musiałby zastosować się do wyroku w przypadku kazdego abonenta z czerwca.

Tyle w temacie :)
Polskie prawo nie działa na zasadzie precedensu ;-)
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Tommy45 pisze:Polskie prawo nie działa na zasadzie precedensu ;-)
Przenośnia - wystarczy powolac sie na wyrok ewentualny :)
ODPOWIEDZ