Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5472
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, na czym polegało odłączanie. Modem na USB? Znikał z ustawień PC czy restartowało się połączenie z siecią? Restarty sieci mogły być spowodowane pracami na BTS-ie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

To bylo tak mam modem na USB i jak laczylem sie z siecia to po 5 min wylaczalo mi modem od PC i po 2/3 s od razu laczylo mnie z siecia
Krzysiek1312
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2017, o 20:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek1312 »

Gdynia, ul. Rtęciowa 20-30 i skrzyżowanie ulic Rtęciowa i Manganowa.
Zasięg jest, nawet LTE, ale przesył słabiutki. 6,05 Mbps/5,76MBps.
Kolejny pomiar ze zmienioną lokalizacją serwera: 10,50Mbps/2,53Mbps.
Ping od 35-50. Czy jest szansa na jakąś poprawę w tych rejonach?
michalpalmer88
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 18:32

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: michalpalmer88 »

Podpinam się bo już brak mi sił.... testy w różnych godzinach i dniach tygodnia... TRAGEDIA...
Załączniki
21981783_10210040381071464_1287088701_o.jpg
21952608_10210040384151541_770585277_o.jpg
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5472
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, jeśli modem odłącza się jako urządzenie USB to może to być spowodowane przez zarządzanie energią w PC. Sprawdź czy porty USB maja wyłączone oszczędzanie.

Krzysiek1312, w najbliższym czasie nie mam planów modernizacji BTSów w tej okolicy. Czy używasz anteny zewnętrznej? być może przestawienie azymutu na inny nadajnik poprawiłoby Twoje prędkości.

michalpalmer88, przeciążony BTS :-(. Niestety nadal nie ma planów na modernizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Ciekawee ze zaczelo to sie wszystko dziac jak zaczynacie jakas prace w mojej miejscowosci . Od kiedy moze wylaczac sie port USB co chwile . Mam podlaczony telefon albo inne urzadzenie pod USB i jakos tylko MODEM wywala dziwne ze szok . Dzwoniac do was dostaje inne info na forum inne forum . CO sie u was dzieje to juz przechodzi ludzkie mysli . Jak dzwonila Pani od was o przedluzenie umowy zadalem jej pytanie ale INTERNET bede mial zawsze z ta sama predkoscia nawet pod czas pobiera a tu wychodzi cos innego . Po drugie robicie prace na antenie 0 informacji wziolem prace do domu a tu co internetu brak . Albo zmienicie cos z tym albo nie ma sensu u was dalej przedluzac umowy bo to wnerwia juz
Quavol
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2015, o 12:32

Ustawienie anteny kierunkowej

Post autor: Quavol »

Dzień dobry,

Posiadam internet LTE Plus i o ile zawsze było mniej-więcej dobrze tak od kilku miesięcy notorycznie zwalnia. Prędkość uploadu to już jest kompletna porażka zważając na to, że potrzebuję szybszego uploadu.
Miejscowość Przybiernowo (woj. zachodniopom.), antena skierowana na nadajnik w miejscowości Brojce. Zmieniałem również ustawienie na Gryfice jednak nie mogę coś trafić w odpowiedni kierunek i internet całkowicie zanika.
Jak mam dokładnie ustawić tę antenę? Proszę o pomoc.

Dodaje png speedtest.net
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2017, o 15:23 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesienie do odpowiedniego watku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

Quavol, najbliższa stacja z LTE to BT43511 w miejscowości Brojce z LTE1800. Zatem antenę skieruj na wschód. Odległość to ok. 4,5 km. Im wyżej antena jest zainstalowana, tym lepiej. Optymalne położenie musisz znaleźć doświadczalnie, przy okazji mierząc parametry sygnału (RSRP, RSRQ, SINR).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Michał_Plus pisze:misiek6104, jeśli modem odłącza się jako urządzenie USB to może to być spowodowane przez zarządzanie energią w PC. Sprawdź czy porty USB maja wyłączone oszczędzanie.
Sprawdzalem modem na 3 komputerach i sprawdzal mi informatyk i na kazdym sprawdzaniu to samo . Ale powiem ze to sie dzieje raz w dniu (odlaczy modem 3 razy od razu i juz all jest dobrze ) ale tez sie zdarza ze kilka h pozniej znow wywali . Jakies sugestie? Wspomne ze tylko modem mi wywala a innych urzaden od komputera co sa podlaczone przez USB nie wywala
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5472
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Michał_Plus »

misiek6104, jeśli tak działa na każdym komputerze, to pozostał tylko serwis. Oddaj proszę sprzęt z dokładnym opisem w jakim czasie rozłącza modem od zasilania w USB.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Michał_Plus pisze:misiek6104, jeśli tak działa na każdym komputerze, to pozostał tylko serwis. Oddaj proszę sprzęt z dokładnym opisem w jakim czasie rozłącza modem od zasilania w USB.
ale wywala zawsze o 11 . Bylem raz w Plusie z swoim modemem ( posiadam go juz okolo 5 lat i karte sim tez chyba bedzie miala tyle samo) w jednym powiedzieli ze mam mozliwosc wymiany tego i tego na nowsze . Pojechalem z Tata w next Plusie powiedzieli mi ze nie ma takiej mozliwosci wiec nie wiem czy wyarto mi jechac zawiesc do Plusa zlozyc do sprawdzenia modemu.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

misiek6104, jeśli sprzęt ma już ponad 5 lat to niestety, ale to może być problem właśnie z urządzeniem. Trudno wytłumaczyć fakt, dlaczego akurat o godzinie 11 obserwujesz wspomniany reset. Jeśli masz taką możliwość to przełóż kartę SIM do innego routera/modemu, podepnij go do tego samego portu USB i sprawdź, czy wystąpi taki sam reset urządzenia lub połączenia internetowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
CeZaR1995
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 paź 2017, o 17:56

Wolny internet/ mała prędkość pobierania. PROSZĘ O POMOC!

Post autor: CeZaR1995 »

Witam. Od dzisiaj mam nową umowę JA INTERNET LTE. LTE bez limitu transferu, Prędkość do 5 Mb/s tak jak na umowie jest napisane. LTE jest. Jedna kreska zasięgu. Ale prędkość pobierania to średnio jakoś 0.5 Mb/s! Rozumiem ze przez dzisiejsze słabe warunki pogodowe internet moze chodzić wolniej. Zrozumiałbym jakby było te 2 Mb/s ale ja nie mam nawet 1 Mb/s. Przy zmianie na HSPA+ kreski zasięgu na full ale prędkość pobierania podobna.
Proszę o pomoc!

EDIT:
Dołączam jeszcze screen

Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 paź 2017, o 20:41 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

CeZaR1995, podaj proszę lokalizację (miejscowość, ulica), w które korzystasz z internetu. Z jakiego modelu urządzenia korzystasz? Podaj również parametry sygnału (RSRP, RSSI, RSRQ, SINR). Gdzie w domu znajduje się modem/router? Zamieść też proszę screen bądź link z wykonanego speed testu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiek6104
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 21:55

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: misiek6104 »

Daniel_Plus pisze:misiek6104, jeśli sprzęt ma już ponad 5 lat to niestety, ale to może być problem właśnie z urządzeniem. Trudno wytłumaczyć fakt, dlaczego akurat o godzinie 11 obserwujesz wspomniany reset. Jeśli masz taką możliwość to przełóż kartę SIM do innego routera/modemu, podepnij go do tego samego portu USB i sprawdź, czy wystąpi taki sam reset urządzenia lub połączenia internetowego.
Ale po ostatnich modyfikacjach co byly na antecie w mojej miejscowosci robione to zaczelo sie tak dziać
ODPOWIEDZ