Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
aero
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 maja 2014, o 17:42

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: aero »

Witam.

Chciałbym zgłosić słaby zasięg Plus HSPA+ a najbardziej LTE w miejscowości Ossa powiat Rawski po północnej stronie.

Słaby zasięg mam na myśli że na routerze mobilnym pokazuje mi 1-2 kreski a czasem zasięg znika i pisze brak usługi.

Dziękuję.
damianosr3
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2017, o 21:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: damianosr3 »

Daniel_Plus pisze:Z jakiego urządzenia korzystasz? Czy wspomniane prędkości utrzymują się przez cały dzień? Czy wykorzystałeś pakiet podstawowy? Czy połączenie jest w LTE, czy 3G?
D-Link DWR-921E_EB9E94

Tak, wspominana prędkość utrzymuje się od rana do nocy.

Nie wykorzystaliśmy pakietu.

Oczywiście tylko Lte.
kubaaa216
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2017, o 19:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kubaaa216 »

W 17 dzień miesiąca mam odnawiany pakiet LTE, dzisiaj wykonuje speedtest i było najpierw download 5Mbps i upload 6Mbps a potem 1,5Mbps downloadu i 7Mbps uploadu.
Wchodzę na 192.168.0.1 i patrzę, że dostałem jakąś wiadomość no i patrze a tutaj komunikat, że wykorzystano 100% limitu no ok ale ta wiadomość przyszła 17 LIPCA czyli akurat wtedy, kiedy limit był odnawiany. Przez te 9 dni nie miałem żadnego pojęcia o tym, że dostałem wiadomość, ponieważ przychodzą one z wielkim opóźnieniem. Nie dość, że limit został niby wykorzystany 17 lipca (ponieważ wtedy została wysłana ta wiadomość), wtedy prędkość była taka jaka powinna być, a zwolnił dopiero wtedy kiedy ta wiadomość do mnie doszła. Widać to dokładnie na załączonym screenie.
Załączniki
pls.png
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

aero, czy nadal korzystasz z modemu Huawei E3372, czy z innego urządzenia?

damianosr3, dziękuję za odpowiedzi. Najbliższe stacje znajdują się w odległości ok. 8 km. Niższe wyniki prędkości mogą być wynikiem pojawienia się na drodze sygnału nowych zakłóceń i dodatkowo większej liczby użytkowników. Czy korzystasz z anteny zewnętrznej?

kubaaa216, zgodnie ze screenem wiadomość o wykorzystaniu pakietu podstawowego otrzymałeś dzisiaj, czyli 1,5 tyg po rozpoczęciu nowego cyklu rozliczeniowego, jeśli zaczyna się on 17 dnia miesiąca. Prześlij mi proszę tym formularzem numer Plus Internet.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kubaaa216
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2017, o 19:00

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: kubaaa216 »

Daniel_Plus pisze:kubaaa216, zgodnie ze screenem wiadomość o wykorzystaniu pakietu podstawowego otrzymałeś dzisiaj, czyli 1,5 tyg po rozpoczęciu nowego cyklu rozliczeniowego, jeśli zaczyna się on 17 dnia miesiąca. Prześlij mi proszę tym formularzem numer Plus Internet.
W celu... ?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

kubaaa216, przekażę go do działu technicznego z informacją o niskich prędkościach w paśmie LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rukat1 »

http://www.speedtest.net/my-result/6487255530 własnie takie predkosci na bt:11280 L1800,jakas awaria?ciezko korzystac
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

rukat1, czy wykorzystałeś już pakiet podstawowy?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rukat1 »

tak wyczerpałem,ale mam LTE bez limitu,wiec nie wiem co jest grane ,umowe mam od 1,5 roku i nigdy takiej sytuacji nie było,zawsze przewkraczam limit podstawowy,i zawsze było ok,a tu niespodzianka.....
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

rukat1, jeśli takie prędkości utrzymują się teraz cały czas to powodem może być FUP, związany z przesłaniem dużej liczby danych ponad pakiet podstawowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rukat1
PlusManiak
Posty: 138
Rejestracja: 19 lip 2012, o 21:47

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rukat1 »

to ten Fup po 1,5 roku sie załańcza?zawsze 2-3 krotnie przekraczałem limit i było ok a teraz was olśniło i Fupa włączyliscie?jakas kpina
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

rukat1, być może teraz coś się zmieniło w kwestii np. obciążenia stacji albo jednak tych danych przesłałeś więcej niż zazwyczaj. Mimo wszystko FUP wcześniej też funkcjonował. Nie został dopiero od dzisiaj wprowadzony ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
damianosr3
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2017, o 21:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: damianosr3 »

Daniel_Plus pisze:aero, czy nadal korzystasz z modemu Huawei E3372, czy z innego urządzenia?

damianosr3, dziękuję za odpowiedzi. Najbliższe stacje znajdują się w odległości ok. 8 km. Niższe wyniki prędkości mogą być wynikiem pojawienia się na drodze sygnału nowych zakłóceń i dodatkowo większej liczby użytkowników. Czy korzystasz z anteny zewnętrznej?
Czyli co mam się liczyć z tym że teraz moja prędkość internetu będzie taka niska albo mam dokupić antenę. Do końca umowy zostało 1,5 roku...
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

damianosr3, ze względu na dużą odległość od stacji proponowałbym jednak zakup anteny zewnętrznej. Oczywiście przed testem trudno jest zagwarantować, że na pewno poprawi to wyniki prędkości, ale doświadczenia innych użytkowników w większości przypadków potwierdzają, że wzmocnienie odbieranego sygnału dało dobre rezultaty.

Wątek dotyczący anten: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 80#p223682
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
damianosr3
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2017, o 21:13

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: damianosr3 »

No dobrze jakoś wcześniej ta antena mi potrzebna nie była, czy teraz też oferujecie taką w abonamencie lub gratis za zbyt obciążone nadajniki?
ODPOWIEDZ