Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jankos61
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 paź 2016, o 15:29

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: jankos61 »

Daniel_Plus testowałem na dwóch różnych modemach w tym samym czasie
i wyniki były takie same.
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: KamilPowerLte »

Czy możliwe jest duże obciążenie nadajnika o 1 w nocy? To ewidentnie godziny poza szczytem a mimo tego wyniki są co najmniej dziwne:
Obrazek
Wysyłanie większe od pobierania? O co chodzi?
Parametry sygnału dobre:
Obrazek
Router ustawiony na band3 więc nie rozumiem, skoro kilka dni temu miałem takie wyniki:
http://www.speedtest.net/my-result/5720494796


Dla porównania test dla band20 (druga częstotliwość dostępna w mojej lokalizacji):
Sygnał:
Obrazek
Prędkość:
Obrazek

Router D-Link DWR-966, zamontowane i skonfigurowane anteny zewnętrzne (te z zestawu).


Na koniec jeszcze jedno pytanie... Speedtest ustala punk kontrolny (serwer) według pingu. Dziwnym trafem w moim przypadku czasem jest to Warszawa, czasem Gdańsk. Sam znajduję się w Częstochowie. Czy do celów testowania prędkością łącza, powinienem zmieniać domyślnie wybrany serwer na Częstochowę? Gdzie osiągnę wyniki najbardziej zbliżone do faktycznej prędkości osiąganej na "moim" BTS-ie?


@EDIT:
Dwa testy dla tych samych ustawień routera ale raz z wyborem Częstochowy a raz z domyślną Warszawą:
Warszawa:
http://www.speedtest.net/my-result/5742549275
Częstochowa:
http://www.speedtest.net/my-result/5742548040
Różnica zaledwie jednej minuty a tak różne wyniki ... Jak prawidłowo testować prędkość? Gdzie tak naprawdę jest "punk wyjścia?"
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

jankos61, zamieść proszę tutaj wyniki testów zarówno prędkości, jak i PING-u. Dzięki temu będę mógł przekazać dalej konkretne dane.

KamilPowerLte, możliwe. Jeśli pobieranie jest niższe od wysyłania to w testowanym czasie użytkownicy sieci głównie pobierali dane.

Tak jak napisałeś, aplikacja testująca wybiera serwer z najmniejszym PING-iem i sprawdza z nim prędkość połączenia. Prawdopodobnie lepsze wyniki będziesz uzyskiwać wybierając ręcznie serwer w Częstochowie, choćby ze względu na odległość od serwera, ale oczywiście nie musi to być kluczowy parametr. Nie ma jedynego słusznego sposobu na testowanie łącza, ale narzędzia dostępne w sieci jak np. speedtest.net dają orientacyjny obraz przepustowości internetu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
darepol
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 3 wrz 2016, o 17:39

Re: Zestaw ODU-IDU

Post autor: darepol »

Taka prędkość netu jest przez cały dzień dzisiaj na BTS nr 44955
D 0,83Mb/s
U 0.56Mb/s
Może byście w końcu coś z tym nadajnikiem zrobili.
Tylko proszę nie mów , że sieć jest obciążona bo już to się staje nudne.
Zróbcie w końcu porządek z infrastrukturą , trzeba zaprzestać sprzedaży i wziąć się za nadajniki.
Taki z tego morał tej bajki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, o 08:41 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Daniel_Plus »

darepol, informacje w Twojej sprawie udzieliliśmy w tym poście. Na tę chwilę nie mamy nowych wieści.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matwys
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 paź 2016, o 22:48

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: matwys »

Czy problem z prędkością LTE w Lubinie dokładnie ulica Pana Wołodyjowskiego będzie trwał w nieskończoność czy łaskawie zrobicie coś w końcu z tymi nadajnikami. Ostatnio pisałem na forum jakieś 2 tygodnie temu i mimo rzekomego resetu ustawień stacji dalej nic nie działa. Dodaje linki do testu prędkości łącza z mojej komórki osobna karta sim, oraz testu prędkości internetu domowego.
http://www.speedtest.net/my-result/a/2333905575
Obrazek

Jak widać w obu przypadkach prędkość internetu jest żałosna....
karniak
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2016, o 16:59

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: karniak »

Brawo plus.
Jeszcze miesiąc temu miałem jakieś 240 gb żeby dotrzeć do lejka 1 mbs 200 czy 210 do pierwszego lejka chyba 20 mbs a dziś niecałe 180 i 1mbs.
Bts nigdy nie był obciążony w nocy prędkości po 140 w godzinach szczytu weekend nigdy nie miałem mniej niż 60.
Myślałem że ostatnia zmiana w zarządzie będzie na lepsze ale widzę że z złego na jeszcze gorsze.
Internet zakupiony z routerem stacjonarnym więc sprzedany jako do użytku domowego a jak widać 180 gb licząc że pewnie średnia rodzina to 4 osoby więc mega hiper heavy user używa całe 45 gb a zwykły heavy user bo pewnie pierwszy lejek był gdzieś na 160 całe 40 gb.
Kiedyś to była dobra sieć teraz trzeba zabrać telefon i internet na koniec umowy.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

matwys, sprawdzałeś może osiągane prędkości przy innych nadajnikach, o jakich wspominałem w poprzednim poście? Niestety, ale niskie prędkości wynikają z dużego obciążenia stacji, zwłaszcza w godzinach szczytu.

karniak, być może jakimś rozwiązaniem w Twojej sytuacji byłoby aktywowanie pakietu nocnego, który umożliwia pobranie dodatkowych 200 GB w godzinach 01.00-.8.00, a transfer realizowany w jego ramach nie wpływa na nałożenie ewentualnego ograniczenia wynikającego z FUP-a.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matwys
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 paź 2016, o 22:48

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: matwys »

tak sprawdziłem prędkość internetu na trzech okolicznych btsach w godzinach szczytu czyli około 17-18 prędkości były nieznacznie większe pewnie z racji tego że stałem 10m od nadajnika. Więc jakie może być rozwiązanie mojego problemu oprócz kupna anteny kierunkowej która nie będzie działała, oraz ewentualnej przeprowadzki ?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

matwys, możesz również sprawdzić transmisję przy wymuszeniu technologii 3G. Być może to pasmo będzie mniej obciążone i w efekcie pozwoli na osiągnięcie lepszych prędkości transferu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matwys
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 paź 2016, o 22:48

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: matwys »

Sprawdzałem i jest lepsza prędkość, tylko jest limit 40 GB....
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

matwys, możesz rozważyć uruchomienie wspomnianego już wcześniej pakietu nocnego. Ewentualnie pozostaje antena kierunkowa celem uzyskania sygnału z innego, mniej obciążonego nadajnika.

Niestety, przynajmniej na teraz, nie ma planów uruchomienia w tej okolicy nowej stacji bądź dodania LTE-A na już istniejącej, a tylko to mogłoby poprawić pojemność sieci w tym regionie :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SuperGrozer
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 15 lip 2014, o 15:57

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: SuperGrozer »

matwys pisze:Czy problem z prędkością LTE w Lubinie dokładnie ulica Pana Wołodyjowskiego będzie trwał w nieskończoność czy łaskawie zrobicie coś w końcu z tymi nadajnikami. Ostatnio pisałem na forum jakieś 2 tygodnie temu i mimo rzekomego resetu ustawień stacji dalej nic nie działa. Dodaje linki do testu prędkości łącza z mojej komórki osobna karta sim, oraz testu prędkości internetu domowego.
http://www.speedtest.net/my-result/a/2333905575
Obrazek

Jak widać w obu przypadkach prędkość internetu jest żałosna....
http://www.speedtest.net/result/5749545183.png
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

matwys, możesz jeszcze spróbować zainstalować na swoim komputerze program LTE Watch i za jego pomocą ręcznie wymusić pasmo LTE800 (twój modem automatycznie łączy się z LTE1800, bo to pasmo ma wyższy priorytet), a następnie sprawdzić, jakie prędkości transferu uzyskujesz przy tej częstotliwości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karniak
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2016, o 16:59

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: karniak »

Oczywiście dokupić pakiet nocny jedyna słuszna odpowiedź.
Przez pół roku było około 240 gb nagle teraz 180 na ten lejek i to pewnie bez znaczenia że nastąpiły zmiany w zarządzie.
Wczoraj na downdetector było około 3 tyś raportów na temat problemu z waszą siecią z czego połowa została oznaczona jako problem związany z internetem.
Prawda jest taka że z tego co zgłaszają ludzie sypiecie lejkami jeszcze gorzej niż było do tej pory.
Przeciążony BTS powodem lejka w moim przypadku to akurat jedynie bajka bo ten BTS ma kilka innych w sąsiedztwie i maksymalnie jest średnio obciążony w środku tygodnia w ciągu dnia można osiągnąć ponad 100 mbps.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2016, o 07:33 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięcie treści naruszających Reg. PF (zgodnie z pkt 1 i 25).
ODPOWIEDZ