Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Ennq
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 lip 2016, o 07:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ennq »

Siła sygnału :
(-67dBm)
tak około 70 się ciagle utrzymuje, problem wystepuje teraz taki ze w tych godzinach internet działa tak samo jak w godzinach popołudniowych, czyli prawie wogole nie działa, na początku gdy kupowałem internet tak z 1.5 roku temu wszystko dzialalo super, z czasem predkosc spadala, rozumiem ze ma na to wpływ pogoda, ale w słoneczne dni?
Ogólnie wszystko zaczelo się tak w grudniu zeszłego roku, kiedy miałem starszy komputer, kupiłem nowy tak miesiąc temu i myslalem ze będzie lepiej dzialac, jednak predkosc DSAALEJ się pogarsza
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Ennq, poprosiłbym Cię o sprawdzenie jeszcze jednej kwestii - jak wygląda sprawa przy łączeniu się poprzez 3G. Ustaw proszę na modemie: zakładka ustawienia->ustawienia połączenia->ustawienia sieci->preferowany tryb HSPA+/UMTS i kliknij "zastosuj".

Daj znać, jakie prędkości osiągasz w takiej konfiguracji. Najlepiej wstaw tu, na forum, wynik do testu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ennq
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2016, o 07:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ennq »

Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Ennq pisze:MODEM:HUAWEI E337
Możesz doprecyzować - czy miałeś na myśli model Huawei E3372?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ennq
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2016, o 07:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ennq »

Tak E3372
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Ennq pisze:http://speedy.sh/hkDDk/Zrzut-ekranu-15.png
nie ma tych ustawien
Niestety nie ma możliwości sprawdzenia/pobrania tego zrzutu ekranu. Proszę wklej go bezpośrednio na forum (opcja dodaj załącznik). Czy mimo to udało ci się przetestować połączeniew 3G?
Ennq pisze:problem wystepuje teraz taki ze w tych godzinach internet działa tak samo jak w godzinach popołudniowych, czyli prawie wogole nie działa

W takim wypadku bardzo możliwe, że prędkość została ograniczona w ramach działania systemu FUP.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ennq
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2016, o 07:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ennq »

System FUP? mógłby Pan mi wyjaśnić to to takiego?:)
W umowie jest ze po wykorzystaniu limitu danych internet zwalnia do 5mb/s nie do 1mb/s wiec cos nie gra:)
[img=http://www99.zippyshare.com/thumb/6XXtJxZW/file.html][/img]
darekmp3
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 8 lut 2016, o 22:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: darekmp3 »

Czy klienci na abonament i na karte sa traktowani jednakowo jezeli chodzi o internet? Ostatnio zauwazylem, ze zona na tym samym smartfonie ma duzo lepsza predkosc lte niz ja na karte. Podobnie dzieje sie z zasiegiem. W tym samym miejscu ona ma lepszy zasieg ode mnie. Nie wiem z czego to wynika. Czy abonament jest wazniejszy niz karta stad lepsza jakosc uslug? Prosze o odpowiedz pracownikow plusa.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Ennq, informacje na temat znajdziesz tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... up#p199375
Ennq pisze:W umowie jest ze po wykorzystaniu limitu danych internet zwalnia do 5mb/s nie do 1mb/s
Jest również zapis o FUP.

darekmp3, zasięg sieci jest jednakowy dla wszystkich kart. Podobny temat był już omawiany na forum tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98& ... 65#p199994
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ennq
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2016, o 07:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ennq »

Poczytałem ale w mojej okolicy praktycznie nikt nie ma internetu z Plusa(Moja Miejscowość) to jak mój internet miałby obciążać sieć, i dlaczego raz obniżacie internet do tego 1Mb/s a raz normalnie tak jak było w umowie napisane, że po wykorzystaniu 25 GB prędkość spada do 10mb/s, nie 5 jak wcześniej pisałem (mój błąd).
Mógłby mi to Pan bardziej wytłumaczyć o co w tym chodzi, jest to w umowie, czytając te zapiski o FUP ludzie pisali że jakiś punkt regulaminu kłuci się z jakimś.
EDIT.
Przeczytałem FPU, jest tam napisane, że może zostać zmniejszona prędkość transferu, ale mało ludzi korzysta z Plusa w mojej miejscowości, może problemem jest niewiem nadajnik czy coś co nie wytrzymuje transferu tak?
Mógłby mi Pan podać gdzie w okolicy Lignów Szlacheckich jest najbliżej nadajnik Plusa?
Tczew, Pelplin?
Znalazłem takie coś na forum :
A więc pkt 8. regulaminu :


8. W celu realizacji FUP (czyli po przekroczeniu pakietu podstawowego) Polkomtel przydzieli parametry dostępu do sieci telekomunikacyjnej tj. priorytet dostępu do sieci i prędkość maksymalną dla Abonetów przesyłających dane w ramach usługi „LTE bez limitu” zgodnie z poniższymi zasadami...

który mówi o "przekroczeniu pakietu podstawowego", nie ma zastosowania w przypadku LTE, bo pakiet danych dotyczy tylko technologii GPRS, EDGE lub HSPA+
Dlatego klientów, którzy maja ten regulamin dołączony do umowy, nie dotyczy żaden FUP !
StaryWiaRus

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: StaryWiaRus »

Witam

Mam tu pytanie do specjalistów sieci Plus ,mam umowę na czas nieokreślony, zawsze było ok z tym internetem , ale teraz to już jest kpina w żywe oczy ! Daliście mi powód do jak najszybszego rozwiązania umowy, czuje sie okradany w białych rękawiczkach przez tą pseudo sieć . Proszę wasz LTE :shock: Nowa Ruda woj.dolnośląskie. Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

Ennq, wróćmy może do tego, jak wygląda sytuacja przy wymuszeniu 3G. To może pomóc w wyjaśnieniu, z czego wynika zaistniała sytuacja. Skoro posiadasz E3372, to powinno udać się w poniższy sposób:
E3372.png
Ustaw proszę 3G, wykonaj test prędkości i wstaw jego wynik.

StaryWiaRus , wyniki testu wskazują, że nadajnik z którego korzystasz był bardzo obciążony w momencie wykonywania pomiaru. Czy prędkości wahają się zależnie od pory dnia?

Jaki masz modem? Być może masz możliwość ręcznego wyboru pasma LTE? Ewentualnie możesz w chwilach największego obciążenia nadajnika przełączyć się na 3G i zweryfikować prędkość transferu przy tej technologii.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
StaryWiaRus

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: StaryWiaRus »

Być może masz rację , pomiar z dziś przed południem . Obrazek

Modem Zte Mf823, da sie coś wymusić na nim, ? H-Link bodajże.

Tu internet w technologii WCDMA - bez komentarza Obrazek
Ostatnio zmieniony 1 sie 2016, o 12:16 przez Przemek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączono posty
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

StaryWiaRus pisze:Być może masz rację , pomiar z dziś przed południem
Tak jak wspomniałem - osiągane prędkości są w dużej mierze uwarunkowane obciążeniem nadajnika, czyli po prostu liczbą zalogowanych użytkowników i tym, jaki ruch generują w danym momencie.
StaryWiaRus pisze:Modem Zte Mf823, da sie coś wymusić na nim, ? H-Link bodajże.
Ten model niestety nie pozwala na wybór pasma LTE. Możesz wyłącznie wybierać pomiędzy 2G/3G/LTE.
StaryWiaRus pisze:Tu internet w technologii WCDMA - bez komentarza
To oczywiście technologia znacznie wolniejsza od LTE, ale mimo wszystko, gdyby akurat pasmo LTE było bardzo obciążone, może to być jakaś alternatywa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ennq
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2016, o 07:16

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ennq »

na LTE działa tak :http://www23.zippyshare.com/v/If8XvHpH/file.html
a na 3G tak :http://www60.zippyshare.com/v/GMAAWbAe/file.html
na automatycznej najlepiej więc nwm o co chodzi, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego przez kilka pierwszych miesięcy kiedy miałem internet działał on znakomicie, nawet po 40mb/s, a z czasem zaczął słabnąć aż do 1mb/s ?????
ODPOWIEDZ