ODU - IDU

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

ODU - IDU

Post autor: alchemik »

Posiadam urządzenie ODU - IDU, aktualnie korzystam z nadajnika który znajduje się około 10km od mojego domu. Co skutkuje tym, że po pakiecie wieczorami i w weekendy nie mam praktycznie wcale internetu ~200kb/s. Nadajnik LTE800 mam 400 m od domu ale nie mogę z niego korzystać. Sprzęt mam na wynajem ale opcji wymiany nie ma. Z odu-idu nie da się wyciągnąć karty sim czyli kwestia kupna nowego sprzętu odpada. Macie jakieś pomysły co mogę zrobić?

Druga kwestia która mnie nurtuje to dlaczego na pakiecie podstawowym internet wieczorami i w weekendy działa około 3Mb/s a po pakiecie nie ma go praktycznie wcale...?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU - IDU

Post autor: habish »

Kartę da się wyjąć, ale wtedy stracisz gwarancję ;-)
W teorii możesz się wybrać do salonu i poprosić o duplikat karty SIM, wtedy ta znajdująca się w ODU-IDU zostanie wyłączona, a ty dostaniesz nową którą możesz włożyć do modemu.
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: ODU - IDU

Post autor: KtosieG »

Ja planuję tak zrobić, tylko nie wiem jaki router wybrać. Jakieś propozycje?
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

Re: ODU - IDU

Post autor: alchemik »

patryk7588 pisze:Kartę da się wyjąć, ale wtedy stracisz gwarancję
Urządzenie mam na wypożyczenie czyli w takiej sytuacji bym musiał im dodatkowo za sprzęt zwrócić..
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: ODU - IDU

Post autor: habish »

Masz Plusa czy CP?
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: ODU - IDU

Post autor: matus45 »

@alchemik w jaki sposób dostałeś ODU skoro masz 10km do BTS-a LTE1800Mobylandu? W takiej lokalizacji to ODU nie ma prawa działać prawidłowo. Konsultant Plusa/CP do takiej lokalizacji nie miał prawa zaproponować ci tego badziewnego zestawu.
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: ODU - IDU

Post autor: KtosieG »

Myślę że tak jak ja on ma z cp. Plus wycofał ze swojej oferty odu-idu.
alchemik
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:45

Re: ODU - IDU

Post autor: alchemik »

patryk7588 pisze:Masz Plusa czy CP?
Ja akurat CP, ale sąsiad w plusie i ten sam problem. Umowa z 1 lipca.
matus45 pisze:@alchemik w jaki sposób dostałeś ODU skoro masz 10km do BTS-a LTE1800Mobylandu? W takiej lokalizacji to ODU nie ma prawa działać prawidłowo. Konsultant Plusa/CP do takiej lokalizacji nie miał prawa zaproponować ci tego badziewnego zestawu.
Pomijając parę drzew jest widoczność wzrokowa z nadajnikiem. Moje parametry:
RSRP -110
RSRQ -10
RSSI -77
SINR 12
Złożyłem też reklamacje że, zgodnie z §14 pkt. 8 który mówi, że ponoszą odpowiedzialność za niedostosowanie urządzeń udostępnionych przez nich. I proszę o wymianę na taki który obsługuje LTE800, nie odpowiedzieli w 30 dni. Czyli reklamacja powinna być uwzględniona, ale zamiast tego oddali mi należność za 1 miesiąc...

Spotkał się ktoś z druga kwestia która mnie nurtuje: Dlaczego na pakiecie podstawowym internet wieczorami i w weekendy działa około 3Mb/s a po pakiecie nie ma go praktycznie wcale?
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: ODU - IDU

Post autor: Xcz »

KtosieG pisze:Myślę że tak jak ja on ma z cp. Plus wycofał ze swojej oferty odu-idu.
Ciekawe , że wycofał a w regulaminach sprzęt cały czas dostępny... pozycja nr 9
http://www.plus.pl/documents/16/249b9cf ... 4a07db2970
"Więc idź, są światy inne niż ten"
KtosieG
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:39

Re: ODU - IDU

Post autor: KtosieG »

Xcz pisze:
KtosieG pisze:Myślę że tak jak ja on ma z cp. Plus wycofał ze swojej oferty odu-idu.
Ciekawe , że wycofał a w regulaminach sprzęt cały czas dostępny... pozycja nr 9
http://www.plus.pl/documents/16/249b9cf ... 4a07db2970
Hmm, jakoś nie widzę tam wzmianki o Odu-Idu :) czy mógłbyś przytoczyć ten fragment?
EDIT: znalazłem ;) przy POWER LTE w plusie nie było możliwości wziąć ODU-IDU. Sam podpisywałem umowę w kwietniu br. i dali mi ww. zestaw z cp bo w plusie go nie ma. Faktycznie możliwe że wprowadzili go w promocji JA + LTE.
Tutaj masz regulamin poprzedniej oferty http://www.plus.pl/documents/16/1109470 ... _2014+.pdf jak widać nie ma tam wzmianki o tym zestawie.
ODPOWIEDZ