LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

ara1508 pisze:Witam
Właśnie dostałem z UKE delegatura w Krakowie pismo z odpowiedzią na postępowanie mediacyjne jakie urząd prowadził na moją prośbę z Polkomtelem-temat wiadomy lejek na lte.Polkomtel nie wyraził zgody na polubowne zakończenie sporu na drodze postępowania medjacyjnego,ale w ramach indywidualnego podejścia do mojej sprawy postanowił rozwiazać umowę bez naliczanie kary umownej.
Wszystko załatwione przez internet bez problemów.Jak chcecie rozwiązać umowe pisać tylko pismo do UKE i czekać na finał raczej pozytywny ponieważ Plus chce się pozbyć tych najbardziej niezadowolonych klientów.Oczywiście trzeba złożyć najpierw reklamację i po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego dołączyć dokumenty do wniosku składanego w UKE.
:-)
Dostałem wczoraj podobne pismo potwierdzające informacje od konsultanta z infolinin , umowa kończy się 1go grudnia ale mam w ciągu 30 dni oddać udostępniony mi sprzęt, a Ty ara1508 ?? . Pytanie do osób które kupiły ofertę w najwyższym abonamencie w czerwcu i lipcu , jaką prędkość mieliście mieć po wyczerpaniu pakietu? Maksymalną czy do 30Mb/s ?
Awatar użytkownika
ara1508
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 20:25

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: ara1508 »

Umowa z 5.09.2014 zawarta przez internet w reklamacjach i w piśmie do UKE powoływałem się na wprowadzenie w błąd przez biuro prasowe http://www.telepolis.pl/artykuly/power- ... 3,711.html ,krzyśka plus z tego forum i konsultantów w salonach odnośnie momentu nakładania ograniczeń prędkości przez operatora.
Co do rutera to narazie nic nie wiem pewnie będę go musiał oddać ,będę stratny antene cybertecha(sprzedam info na priv) do routera Huawei 593 ale satysfakcja z wyplątania się z tej umowy bezcenna.
Awatar użytkownika
zokoj
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2014, o 16:05

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: zokoj »

Gratuluję ara1508 i puciek82.
@ara1508, napisz proszę kiedy złożyłeś pismo do UKE i jak długo czekałeś na finał?
Awatar użytkownika
ara1508
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 20:25

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: ara1508 »

zokoj pisze:Gratuluję ara1508 i puciek82.
@ara1508, napisz proszę kiedy złożyłeś pismo do UKE i jak długo czekałeś na finał?
Cała sprawa trwała około miesiąca.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Fenio »

Czyli wniosek jednoznaczny dla innych którym się nie chce lub mają podejście "to na pewno nic nie da" i "niech inni złożą, na pewno jest ich wielu". Warto działać ! Warto składać pisma do UKE i UOKiK, nie ograniczać się do narzekania w internecie bo samym narzekaniem nic się nie zmieni. Kluczowym celem powinno być staranie o uznanie zapisów FUP za klauzulę niedozwoloną. Będzie to miało pozytywny pływ na wszystkie wersje regulaminów, łącznie z tymi najnowszymi. Wszyscy klienci by na tym skorzystali, przekręt z FUP'em w obecnej sytuacji był by niedozwolony i wyłączonym zapisem regulaminu. Musieli by albo wyłączyć lejki (mało prawdopodobne) albo napisać regulamin na nowo a to dało by klientom możliwość zerwania umowy z winy operatora. Ale samo się to nie zrobi, do tego potrzeba skarg w stronę UOKiK/UKE z żądaniem czegoś więcej niż tylko rozwiązania własnej umowy lub zdjęcia lejka na wykupionej usłudze.
gazeciarz71
Starszy Plusmaniak
Posty: 198
Rejestracja: 5 lis 2014, o 14:21

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: gazeciarz71 »

Fenio pisze:Czyli wniosek jednoznaczny dla innych którym się nie chce lub mają podejście "to na pewno nic nie da" i "niech inni złożą, na pewno jest ich wielu". Warto działać ! Warto składać pisma do UKE i UOKiK, nie ograniczać się do narzekania w internecie bo samym narzekaniem nic się nie zmieni. Kluczowym celem powinno być staranie o uznanie zapisów FUP za klauzulę niedozwoloną. Będzie to miało pozytywny pływ na wszystkie wersje regulaminów, łącznie z tymi najnowszymi. Wszyscy klienci by na tym skorzystali, przekręt z FUP'em w obecnej sytuacji był by niedozwolony i wyłączonym zapisem regulaminu.
Masz - ja już dawno temu poczułem krew i nie bez powodów zwracam uwagę, żeby informować UOKiK o poczynaniach Plusa i nie tylko w temacie Power LTE :-)
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?tag=polkomtel.
pikus88
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 16 sie 2014, o 20:07

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: pikus88 »

ara1508 pisze:Witam
Właśnie dostałem z UKE delegatura w Krakowie pismo z odpowiedzią na postępowanie mediacyjne jakie urząd prowadził na moją prośbę z Polkomtelem-temat wiadomy lejek na lte.Polkomtel nie wyraził zgody na polubowne zakończenie sporu na drodze postępowania medjacyjnego,ale w ramach indywidualnego podejścia do mojej sprawy postanowił rozwiazać umowę bez naliczanie kary umownej.
Wszystko załatwione przez internet bez problemów.Jak chcecie rozwiązać umowe pisać tylko pismo do UKE i czekać na finał raczej pozytywny ponieważ Plus chce się pozbyć tych najbardziej niezadowolonych klientów.Oczywiście trzeba złożyć najpierw reklamację i po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego dołączyć dokumenty do wniosku składanego w UKE.
:-)

Można na PW prosić treść wiadomości jaką wysyłałaś do UKE? Ja już straciłem nadzieję na reklamacje.
MoonieK
PlusManiak
Posty: 85
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:44

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: MoonieK »

Ja tez bym prosil :D
Niezadowoleni klienci usługi "Lejek Power LTE" - https://www.facebook.com/pluspowerltein ... owzlimitem
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Chlopaki liczcie na to ze przez świeta nie wyrobią się z odpowiedzią - zawsze patrzcie na date na kopercie :D - jest metoda :D
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: grzegorz0plonka »

pikus88 pisze:
ara1508 pisze:Witam
Właśnie dostałem z UKE delegatura w Krakowie pismo z odpowiedzią na postępowanie mediacyjne jakie urząd prowadził na moją prośbę z Polkomtelem-temat wiadomy lejek na lte.Polkomtel nie wyraził zgody na polubowne zakończenie sporu na drodze postępowania medjacyjnego,ale w ramach indywidualnego podejścia do mojej sprawy postanowił rozwiazać umowę bez naliczanie kary umownej.
Wszystko załatwione przez internet bez problemów.Jak chcecie rozwiązać umowe pisać tylko pismo do UKE i czekać na finał raczej pozytywny ponieważ Plus chce się pozbyć tych najbardziej niezadowolonych klientów.Oczywiście trzeba złożyć najpierw reklamację i po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego dołączyć dokumenty do wniosku składanego w UKE.
:-)

I tak trzymamy. Ale na tyle trwa już za długo.
Dawno plus miał zostać kare.
Sansuii
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2014, o 14:38

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sansuii »

grzegorz0plonka pisze:
pikus88 pisze:
ara1508 pisze:Witam
Właśnie dostałem z UKE delegatura w Krakowie pismo z odpowiedzią na postępowanie mediacyjne jakie urząd prowadził na moją prośbę z Polkomtelem-temat wiadomy lejek na lte.Polkomtel nie wyraził zgody na polubowne zakończenie sporu na drodze postępowania medjacyjnego,ale w ramach indywidualnego podejścia do mojej sprawy postanowił rozwiazać umowę bez naliczanie kary umownej.
Wszystko załatwione przez internet bez problemów.Jak chcecie rozwiązać umowe pisać tylko pismo do UKE i czekać na finał raczej pozytywny ponieważ Plus chce się pozbyć tych najbardziej niezadowolonych klientów.Oczywiście trzeba złożyć najpierw reklamację i po wyczerpaniu postępowania reklamacyjnego dołączyć dokumenty do wniosku składanego w UKE.
:-)

I tak trzymamy. Ale na tyle trwa już za długo.
Dawno plus miał zostać kare.
Grzesiu Grzesiu, naiwnyś oj naiwnyś ;) , najpierw minus musi wydoić abonentów żeby móc zapłacić karę :P
oloxx

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: oloxx »

dotyczy power lejka dla jasności (info dla adminów)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, o 12:25 przez Garjusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ale co tu dotyczy LTE
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

Czekam na rozpatrzenie 2 reklamacji - maja czas do 20 grudnia.

Dzisiaj dostalem fakture i chce ja zakwestionowac i wystapic o kare umowna z racji obnizenia jakosci uslug

Bezprawne nakladanie FUPa z powodu :

1. Braku definicji pakiet podstawowy
2. Ograniczanie wysylania

Czy musze znac dokladne daty od kiedy mam FUP w danym miesiacu czy Plus sobie sprawdzi to sam ?
oloxx

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: oloxx »

oczywiście, że mogą to sprawdzić ale czy muszą....
zarejestruj się na speedtest.net - darmowe
i masz pełny wgląd do testów wraz z datami i nr IP - nie do podważenia
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: bartex03 »

oloxx pisze:oczywiście, że mogą to sprawdzić ale czy muszą....
zarejestruj się na speedtest.net - darmowe
i masz pełny wgląd do testów wraz z datami i nr IP - nie do podważenia
Tzn wiesz ja mam zgloszenia techniczne wiec nie powiedza mi ze takie cos nie mialo miejsca wiec i tak bede podważał całą kwote + kara umowna przewidziana w paragrafie 5 regulaminu uslug telekomunikacyjnych Polkomtel, jezeli nie zgodzą sie na kare i anulowanie to UKE
ODPOWIEDZ